Обговорення → Перегляд обговорення

Налог на роскошь Видалити тему


Оцінка
-3
Переглядів
1902
Ігор Шевченко Понеділок, 21:45, 16/08/10
-3

Предлагаю ввести налог на роскошь. Ежегодный налог будет взиматься с собственников излишней недвижимости (напр. квартира или дом площадью более 150 м2 на 1 члена семьи, более 1 га несельскохозяйственной земли на семью), на дорогие автомобили, на частные яхты и самолеты, на дорогие предметы искусства и ювелирные изделия. А эти деньги пустить на повышение зарплат учителям, врачам и другим бюджетникам, на развитие инноваций и прикладной науки, на строительство инфраструктуры (автобаны (скоростные дороги), мосты, аэропорты, скоростные поезда и т.д), и на другие нужды развития общества.

Костянтин Соляр Понеділок, 22:57, 16/08/10
-1
а також додатково ввести незначний податок з доходів фізичних осіб у вигляді відсотків з банківських депозитів та незначний збір до пенсійного фонду на придбання валюти фізичними особами. І взагалі реально імплементувати концепцію зниження податкових ставок та розширення податкової бази.
Ігор Шевченко Вівторок, 12:02, 17/08/10
+1
Костя, а можешь написати детальніше про концепцію зниження податкових ставок та розширення податкової бази. Що саме треба зробити?
Костянтин Соляр Неділя, 21:58, 22/08/10
-1
якщо коротко, то суть зводиться до того, що ми знижуемо ставки і залучаемо якомога бульше нових платників або нових операцій, що раніше не оподатковувалися, але оскільки ставки на багато таких операцій не мають буди значними, це не повинно заганяти людей в тінь. Взагалі проблема наповнення буджету - комплексна, ця концепція ефективно працюватиме за умови, що для всіх стане аксіомою, що за не сплату податків дійсно виникає кримінальна відповідальніть. А щоб це реально працювало слід подалати корупцію в одному органі - податковій. Оскільки багатьом бізнесменам дешевше сплачувати хабарі ніж податки, які б ми концепції не вводили - нічого не буде працювати. Тільки механізм реальної відповідальності + економічно виважені податки і ставки. І матимемо профіцитний буджет + бізнес, що розвивається. А от як подолати реально корупцію в податковомк органі це вже питання, хоча мені здається, що тут проста відповідь - встановити дуже гарну і європейську зарплатню, залучити справжніх спеціалістів, ввести режим медичного страхування і реальні програми захисту від посягань на життя і здоров'я. Профінансуємо одну галузь - отримаємо фінансування всієї країни, підвищимо інвестиційну привабливість, і лібералізуємо податкову політику
Сергій Ляшенко Середа, 18:45, 25/08/10
0
Ага давайте плодить податки мільйонами, з девізом на кожного громадянина 1000 окремих податків. І більша частина країни буде мати роботу - рахувати податки.
Налог на роскош Игорь предлагаю заменить налогом на использование природных ресурсов (земли, води энергии и другое с определенным необлагаемым минимумом). Все яхти, сомолеты и другое потреблят такие ресурсы. А вводить налог на предметы искусства и ювелирные изделия - очень сложно - да и нужно ли, есть налог на физ. особи, дивиденды - человек заплатил их уже - получится двойное налогобложение, почему бы тогда налог на другие финансовые ресурсы не вводить - на акции и другие?
Может вначале нужно определиться с принципами налогообложения, и не выдумывать налоги, а формировать грамотно систему налогообложения?
Костянтин Соляр Середа, 21:35, 25/08/10
0
Сергію, я ніяким чином не пропоную нові подаки, ідея полягала в розширенні насамперед баз уже існуючих. Наприклад, оподаткування доходу фізичних осіб від отримання банківських відсотків підпадає під податок з доходів фізичних осіб. Встановлюємо для нього стаку 5% (тобто 5% від суми нараховканих відсотків, повірте це зовсім небегато), і робимо банк податковим агентом. Відповідні бухгалткескі програми нараховуватимуть цей податок автоматично і перераховуватимуть його в держбюджет.
Костянтин Соляр Середа, 21:37, 25/08/10
0
ПС: наразі як Ви знаєте вищезазначе відсотки не оподатковуються
Костянтин Соляр Середа, 21:40, 25/08/10
0
Доречі Сергію, підпримую Вас в тому що у нас в державі дуже низькі ставки деяких "ресурсних" податків, їх дійсно потрібно збільшувати, а не "кришувати" чорних та сірих виробників.
Сергій Ляшенко Четвер, 16:20, 26/08/10
0
Я мав на увазі ресурсні податки з фізичних осіб (громадян) - які взагалі відсутні. Окрім того вони повинні бути однаковими для всіх суб'єктів відносин. Банківскі відсоткі - це не дохід, а компенсація інфляції грошей - тому вони оподатковуватися ніяк не можуть. Окрім того - я пропоную надати можливість фізичним особам надавати державі гроші під безвідсоткові гарантії, в обмін на мораторій утримання податку на доходи на цей час - це буде вигідно і державі і громадянам.
Сергій Ляшенко Четвер, 16:22, 26/08/10
0
Костянтин А як можна зараз "кришувати" чорних та сірих виробників. Хто такі чорних та сірі виробники?

Лі Куан Ю

Сингапурська історія

Лариса Буракова

Почему у Грузии получилось

Хроніка реформ у Грузії

Боротьба з корупцією

Фільм Єжи Гоффмана

Україна. Становлення нації