Обговорення → Перегляд обговорення

І. Загальні засади Видалити тему


Оцінка
0
Переглядів
2575
Василь Мельничук Вівторок, 23:45, 10/08/10
0

До найбільш важливих пропонованих змін у цьому розділі слід віднести:

пропонується відмовитися від єдиного громадянства України як конституційної норми ;

чітко визначається, що Україна є саме президентською республікою;

поділ влад передбачає заміну законодавчої влади на представницьку, оскільки ця зміна краще підкреслюватиме роль парламенту саме як представницького органу демократичної держави.

Чинна редакція Пропонується
Стаття 4. В Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом.  Вилучено. Перенесено у статтю 25 (Розділ II ПРАВА, СВОБОДИ ТА ОБОВ'ЯЗКИ ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА), оскільки зміст статей дублюється.

Стаття 5. Україна є республікою.

Стаття 5. Україна є президентською республікою.

Стаття 6. Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.

Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України

Стаття 6. Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на  представницьку, виконавчу та судову.

Органи представницької, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України

Стаття 10. Державною мовою в Україні є українська мова.

Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.

 

Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування.

Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.

Стаття 10. Державною мовою в Україні є українська мова.

Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

Вилучено. 

 

Громадяни України зобов’язані вивчати і знати державну мову та мають право вивчати іноземні мови.

Вилучено. 

Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.

Стаття 17.....

На території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом.

Стаття 17.....

На території України створення і діяльність недержавних збройних формувань здійснюється відповідно до законодавства.

Світлана Коломієць Середа, 12:45, 11/08/10
0
Василю, уточніть, будь ласка, Ви пропонуєте відмовитись від єдиного громадянства України тільки як конст. норми чи взагалі, тобто дозволити подвійне громадянство? в обох випадках - чому?
Василь Мельничук Середа, 21:23, 11/08/10
0
Наразі пропоную вилучити це питання з Конституції, тобто воно повинне регулюватися законом "Про громадянство". Тим самим знижується рівень питання.
А якщо говорити взагалі про можливість набуття громадянами України одночасно і громадянства інших країн - то це окрема тема. тут є аргументи і "за" і "проти". Єдине, що я з впевненістю можу зараз сказати так це те, що наша держава не здатна контролювати питання отримання її громадянами громадянства інших країн.
Василь Мельничук Середа, 21:25, 11/08/10
0
Не можу зрозуміти звідки взявся сірий квадрат перед порівняльною таблицею??? Можна його якось видалити?
Ігор Шевченко Четвер, 13:19, 12/08/10
0
Якщо держава захоче, то зможе проконтролювати. Була б політична воля для цього. Технічні засоби це дозволяють, також, в особливих, випадках повинна підключатися СБУ.
Віталій Семенюк Четвер, 13:34, 12/08/10
0
Я категорично проти подвійного громадянства. По-перше - це дасть змогу уникати кримінальної відповідальності просто виїхавши до іншої країни, яка не видає своїх громадян; по-друге - в органах державної влади не повинно бути громадян інших країн, бо це є загрозою національній безпеці; є ще і по-третє і т.д.
Василь Мельничук Четвер, 23:02, 12/08/10
0
Ігор Шевченко Четвер, 13:19, не знаю, можливо я просто не володію відповідною інформацією.
Віталій Семенюк Четвер, 13:34, 12/08 Я не готовий і не маю якогось особливого наміру відстоювати подвійне/потрійне і т.д. громадянство. Моя поизиція полягає в тому, що це питання не повинно бути нормою Основного закону. Нехай воно буде врегульоване спеціальним законом, який у нас є - "Про громадянство України".
Дмитро Білик П'ятниця, 12:50, 20/08/10
0
Не зрозуміла суть запропонованих змін до ст.6. Адже в чинній редакції ст.6 виділено три гілки влади за функціональним призначенням і відповідно до теорії права. Представницька ж влада виокремлюється не за функціональним критерієм, а за порядком формування органів влади, тому вносить певну неясність
Василь Мельничук Неділя, 10:28, 22/08/10
0
Дмитро Білик П'ятниця, 12:50, 20/08, справа в тому, що я вважаю, що основна функція парламенту - ПРЕДСТАВЛЯТИ народ країни (ну, раз вже у нас демократична країна), саме через цю функцію реалізується представницька демократія. Що стосується законодавчої функції, то вона є похідною від функції представлення народу, є її частиною.
Роман Філоненко Понеділок, 01:35, 23/08/10
+1
Основна функція парламенту - це прийняття законів. Представляти народ країни - це функція якою наділений також Президент (і не тільки). Якщо ми замінимо, тоді в нас буде виконавча влада, представницька влада, судова влада та законодавча влада (що апріорі вірно; як же без законодавчої). Тоді представницьку владу будуть представляти ВРУ (так як і в законодавцій) та місцеві ради (наскільки я зрозумів дану логіку). Вважаю, що наслідком буде ще більше плутанина та не зрозумілий розподіл повноважень між переліченими вище оргнами та інститутами. Власне недоцільно замінювати "законодавчу владу" на "представницьку владу".

Лі Куан Ю

Сингапурська історія

Лариса Буракова

Почему у Грузии получилось

Хроніка реформ у Грузії

Боротьба з корупцією

Фільм Єжи Гоффмана

Україна. Становлення нації