Обговорення → Перегляд обговорення

Врятуй свою мову! Видалити тему


Оцінка
1
Переглядів
1235
Юрій Федорчук Вівторок, 12:21, 28/09/10
+1

Врятуй свою мову!

У Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про мови» (http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=38474), який проголошує «українсько-російську двомовність» і запроваджує тотальну русифікацію. Цей законопроект – докладна інструкція зі знищення української мови в усіх сферах суспільного життя. Якщо його приймуть, українська швидко зникне зі шкіл і вишів, з телебачення й кінотеатрів, книгарень і крамниць, органів влади і війська. Українці стануть людьми другого сорту у власній країні, а сама Україна після цього швидко перетвориться на російську провінцію: недаремно Людміла Путіна заявила, що межі Росії проходять там, де й межі російської мови. Центральне місце у законопроекті «Про мови» відводиться російській мові. Чого варта хоча б ст. 7, яка зветься «Російська мова в Україні. Українсько-російська двомовність», яка цинічно перекручує факти на користь російської мови. Незважаючи на те, що в Україні на своїх етнічних територіях, окрім українців, проживають чотири народи, які не мають власної державності (гагаузи, кримські татари, кримчаки і караїми), і мови яких знаходяться на межі зникнення (гагаузька, кримчацька і караїмська) або під загрозою зникнення у майбутньому (кримські татари), оскільки їм не створені належні умови для розвитку, і сфера їх застосування є досить вузькою, можновладці з Партії регіонів, Компартії і Блоку Литвина турбуються лише про російську мову, якій нічого подібного не загрожує, і яка є найпоширенішою не лише у багатьох регіонах України, а і у найбільшій у світі державі. У них вистачає кнопок і тушок. Вони знають, що жоден суд не захистить наших прав. Вони впевнені, що опозиція нічого не вдіє. Вони розраховують, що ЗМІ недооцінять або замовчать загрозу. Тому вже 4 жовтня погоджувальна рада парламенту може включити законопроект «Про мови» до порядку денного, а невдовзі Янукович і його коаліція зроблять його законом. Ситуація критична. Не варто сподіватися на когось. Зупинити їх можеш лише ти, якщо вийдеш на вулицю і закличеш до цього інших. Якщо нас буде багато – їм доведеться відступити, бо владі, яка втрачає авторитет на очах через невиконання обіцянок підвищити добробут громадян, не вигідні масові протести. Однієї акції може бути замало. Можуть знадобитися активні дії по всій країні. Але критично важливо прийти в понеділок, 4 жовтня о 10.30 до Комітетів Верховної Ради (вул. Грушевського, 18/2) Ми вимагатимемо зняти з реєстрації антиукраїнський закон «Про мови» і зайнятися натомість справами, які реально покращать життя українців. Разом скажемо депутатам: «ЗАЙМІТЬСЯ ДІЛОМ, А НЕ ЯЗИКОМ!»

Невідомий учасник Вівторок, 13:19, 28/09/10
+1
Погоджуюсь та пропоную підтримати цю акцію, тим паче що вона КРИТИЧНО ВАЖЛИВА. Я особисто, якщо щось надзвичайне не завадить, буду під стінами Комітету та прийму участь в акції протесту. Якщо відчуваєте потребу діяти - приєднуйтесь. Разом досягати мети легше.
Святослав Стеценко Вівторок, 17:35, 28/09/10
+2
Обов'язково візьму участь у акції.
Невідомий учасник Середа, 15:24, 29/09/10
+1
Обязательно прийду поддержать протестующих. Нечего языком заниматься - в Украине один государственный - украинский. Все эти движения от лукавого соседа и его саттелитов.

Лі Куан Ю

Сингапурська історія

Лариса Буракова

Почему у Грузии получилось

Хроніка реформ у Грузії

Боротьба з корупцією

Фільм Єжи Гоффмана

Україна. Становлення нації