Обговорення → Перегляд обговорення
Розділ V. ГОЛОВА УРЯДУ УКРАЇНИ Видалити тему
А чи є якась різниця між терміном Президент та Голова Уряду. Крім того що Головою Уряду називають іноді Премьер-міністра.
Юрій Дмитрієв Вівторок, 20:28, 02/11, Премєр-міністр є головою Уряду у даний час. Якщо відбудеться перехід до президентської республіки, то головою Уряду стає президент. Але я не бачу причин чому ми повинні використовувати термін "президент", голова Уряду - зрозуміліше.
Не бачу жодної об'єктивної необхідності заміняти термін Президент України на будь-який інший, тим паче за президентської форми правління.
Анатолію, мушу з Вами не погодитись - мова йде не просто про зміну назви посади, а про передання повноважень на функцій.
Проте, особисто мені не зрозуміло - якщо Головою Уряду в запропонованому варіанті Конституції є Президент, то навіщо тоді взагалі Прем'єр-міністр?
Проте, особисто мені не зрозуміло - якщо Головою Уряду в запропонованому варіанті Конституції є Президент, то навіщо тоді взагалі Прем'єр-міністр?
А чи є необхідність за президентської форми правління, яка зараз у нас передбачена Конституцією України передавати певні повноваження чи функції іншим гілкам влади? Якщо є, то які і навіщо?
Думки учасника
Пропоновані зміни до Розділу V. ГОЛОВА УРЯДУ УКРАЇНИ (Президент України) підготовлені у вигляді порівняльної таблиці і розміщені у форматі Word за цією ссилкою:
http://www.melnychuk.ucoz.com/load/rozdil_v_golova_urjadu_ukrajini/1-1-0-4
Основні пропоновані зміни такі:
1. Скрізь у тексті Конституції термін "Президент України" замінено на "Голова Уряду України" у відповідних відмінках.
2. У статті 102 визначено, що Голова Уряду очолює Уряд країни, тобто державну виконавчу владу.
3. У статті 103 передбачається обов’язковість народження в Україні для особи, яка претендує на обрання Головою Уряду. Вилучено обмеження перебування однієї і тієї ж особи на посаді Голови Уряду двома каденціями.
4. У статті 105 вилучено положення про довічне збереження звання Президента України за особою яка займала цю посаду.
5. У статті 106 внесено зміни, що стосуються повноважень Голови Уряду:
у пункті 9 надано повноваження щодо призначення та звільнення з посад Прем’єр-міністра України, віце-прем’єр-міністрів та керівників центральних органів виконавчої влади, відповідно вилучено пункт 10;
пункт 11 вилучено – функція передана Верховній Раді України;
пункт 12 вилучено, оскільки не передбачається існування Національного банку України;
пункти 15, 16 змінено відповідно до повноважень Голови Уряду;
пункт 18, 22 вилучено – не передбачається існування Ради національної безпеки і оборони України та Конституційного Суду України;
6. Стаття 107 вилучена – не передбачається існування Ради національної безпеки і оборони України.
7. У статті 111 спрощується процедура усунення Голови Уряду із займаної посади.