Обговорення → Перегляд обговорення

Податки у малому бізнесі Видалити тему


Оцінка
-3
Переглядів
1605
Артур Осадчук Середа, 08:53, 18/08/10
-3
Фінансові махінації у малому бізнесі займають значну частку загальних фінансових махінацій. Суми, можливо, не такі великі, але їх кількість значна. Податки сплачують мізерні - всього 200грн. (єдиний податок). Я б перевів всіх підприємців на загальну систему оподаткування. Відповідно податки сплачуються від обороту.
Павло Шевченко Середа, 16:44, 18/08/10
0
Спрощену систему оподаткування треба переглянути, а не ліквідувати. Краще збільшити ставку єдиного податку, щоб збільшити надходження до держбюджету! Наприклад, до 500 грн. на місяць! Або обмежити види діяльності, за якими підприємці сплачували раніше єдиний податок, як це вже роблять деякі податкові інспекції в м. Києві. Законно або не законно, але роблять! Переведенням на загальну систему оподаткування можемо взагалі знищити суттєвий відсоток підприємців і недоотримати кошти в держбюджет, бо ті хто займався фінансовими махінаціями, вони й при загальній системі будуть шахрайнічати...
Яната Попович Четвер, 09:06, 19/08/10
+1
Одно введение обязательного доп.пенсионного и уже выстроились очереди по снятии я с регистрации как СПД-ФО. Множить доп.сборы – загонят в тень. Думаю, имеет смысл увеличить ставку единого налога, ограничить виды деятельности с использованием единого налога, но снять с плательщика единого налога остальные налоги и сборы. Общая система налогообложения это просто повод задушить налогоплательщика проверками. Единый налог для СПД-ФО ДО МОМЕНТА качественной смены управленцев и ментальности у фискалов - один из основных спасательных кругов для малого бизнеса.
Артур Осадчук Четвер, 14:43, 19/08/10
0
Саме малий бізнес (мова йде про тих хто має одну-дві торгових точки, з денною виручкою до 1тис грн.) з податком 500грн просто закриються. А тут ще податки в пенсійний.
Багато підприємців котрі досі чесно працючи-виживали змушені будуть піти в тінь.
Сергій Ляшенко Середа, 18:34, 25/08/10
0
Потрібна тількі одна система оподаткування для всіх. Але вона повинна бути простою, зрозумілою всім і справедливою. Думка про те що податки повиннен сплачувати тільки бізнес - хибна. Основні надходження повинні буди від особистого оподаткування фізичних осіб. З часом всі податки з бізнеса взагалі потрібно відмінити.
Ярослав Завьялов Четвер, 14:16, 02/09/10
0
Сергей, очень здравая мысль. Действительно, хороший доход от бизнеса так или иначе станет доходом физлица (например учредителей). Мне, откровенно, очень интересено, что такого прячут от налогооблажения единоналожники. То, что обороты, вместо одного юрлица, размываются на кучу СПД. Ну и что. Каждое СПД платит налог и чем больше оборот, тем больше платящих СПДшников. Зато, государство, видит весь реальный оборот. Второе, что юрлицо, может списать расходы на СПДшника и этим уменьшить свой налог на прибыль. Но, СПД единьщик не явл. платильщиком НДС, что уже для многих фирм делает это невыгодным. Есть масса подставных фирм, через которых можно слить расходы. Обналичивание, но, тоже весьма спорно, тот же предел по обороту, много обналичить не даст.
Лариса Савранська Четвер, 11:09, 09/09/10
+1
На мою думку, сестема спрощена оподаткування, единий, це не погано, тільки треба передивитися суму оплати по виду діяльності, а також кількість найнятих повинна впливати на ліміт суми оборотних коштів за рік.
Степан Дзюбас Середа, 11:41, 15/09/10
+1
На мою думку эдиний податок потрібно трішки відкоректувати, найбільше це стосується найманих осіб.
Єдиний податок можна підняти. А виплати за найманими особами потрібно зменшити для того щоб приватні підприємці виходили із тіні і реєстрували своїх працівників а то на даний час велика кількість людей знаходяться на обліку в центрі зайнятості отримуючи допомогу і параленьно працюючи у приватної особи.
Вячеслав Зайцев Вівторок, 15:15, 26/10/10
0
Ярослав,касательно Вашей фразы "То, что обороты, вместо одного юрлица, размываются на кучу СПД. Ну и что. Каждое СПД платит налог и чем больше оборот, тем больше платящих СПДшников"
Привиду один из примеров, как используют компании СПДэшников Единоналожников (к примеру - многие ИТ компании) - они вместо трудоустройства специалистов к себе в штат регистрируют данного человека ЧПэшником на едином налоге, соответственно вместо зарплаты они перечисляют ему за деньги за оказанные ИТ услуги. Поэтому если сравнивать налоги, которые бы заплатило юр.лицо при выплате зарплаты, то они значительно выше, чем единый налог.
Я полностью согласен с тем, что необходимо внести изменения в налогообложении частных предпринимателей - особенно касательно единого налога, т.к.2400грн единого налога при 0,5млн выручке это совсем ничего(0,48%). Но я бы это видел как некий % от выручки, а не просто фиксированная ставка, т.к.если зафиксировать ставку 500грн, то для обнальщиков это будет по-прежнему мизер, а для начинающих предпринимателей, кто только пробует себя в бизнесе это будет довольно тяжело.
Так же вполне можно разделить СПДэшников на два вида налогообложения: а)% от выручки (упрощенный) - который не требует подтверждающих документов о затратах и ведения сложного учета - будет интересен тем, кто имеет высокомаржинальный бизнес; б) % от прибыли - который будет требовать четкий учет затрат, я думаю, что должен быть интересен для предпринимателей с минимальной маржой.
Віталій Семенюк Середа, 11:10, 27/10/10
0
В Україні більше 20 млн. працездатних осіб. Якщо встановити мінімальну заробітну плату на рівні прожиткового мінімуму(на даний час він фактично становить більше 2000 грн.) + податок з доходів фізичних осіб (20%), то податкові надходження лише з цієї мінімальної зарплати становитимуть не менше 10 млрд.грн. на місяць (120 млрд. грн. на рік). Підвищення ставки податку з доходів фізичних осіб треба вводити одночасно із скасуванням ПДВ, який до речі фактично сплачують теж фізичні особи і ввести податок з обороту (щодо ефективності ПДВ я писав у темі "Податок з обороту").
Приклад: на даний час людина в місяць отримує 2500 грн. заробітної плати, з неї сплачує 15% податку (375 грн.). На залишок вона може купити 3,6 одиниць товару (роботи, послуги) ціною 600 грн. з ПДВ. Якщо ввести запропоновану мною систему, то людина зможе на залишок купити 4 одиниці цього ж товару ціною 500 грн. без ПДВ.
Приклад звичайно грубий, але суть, я думаю, зрозуміла.
До речі, прогнозні показники надходження до зведеного бюджету 2011 року податку з доходів фізичних осіб - 94 млрд.грн.

Лі Куан Ю

Сингапурська історія

Лариса Буракова

Почему у Грузии получилось

Хроніка реформ у Грузії

Боротьба з корупцією

Фільм Єжи Гоффмана

Україна. Становлення нації