Обговорення → Перегляд обговорення

ПРОЕКТ С Т А Т У Т Осередку територіальної громади (ОТГ) м. Щорс Видалити тему


Оцінка
1
Переглядів
1271
Игорь Скорый Вівторок, 22:00, 07/12/10
+1

ПРОЕКТ



С Т А Т У Т

Осередку територіальної громади (ОТГ) м. Щорс

Загальні положення.

Ми, виборці м. Щорса, беручи на себе відповідальність за власну долю, долаючи свою відчуженість від реальної влади, прагнучи створити в місті і районі (разом з громадами сіл і при сприянні органів влади) гідні людини умови життя, по усвідомленій необхідності, об’єднуємося й діємо в постійно існуючих осередках територіальної громади міста для самостійного здійснення самоврядних повноважень, наданих нам законом України про місцеве самоврядування. До терит. громади міста входитиме 10 осередків.

По мікрорайонам міста на кожну 1000 виборців формується один осередок. Кожен ОТГ має свій номер і складається із нумерованих сотень. До сотні входять мешканці однієї вулиці чи її частини або декілька вулиць. У сотні може бути від 90 до 110 виборців, більше половини яких зареєструвалися членами ОТГ.

В ОТГ можуть створюватися різні секції (старійшин, жіноча, молодіжна й інші).

ОТГ являються основою організаційної структури територіальної громади міста.

Члени ОТГ, їх обов’язки і права.

Членом ОТГ має право зареєструватися кожен громадянин України віком 18 р. і старше, який постійно проживає на території його формування і має право голосу, в т. ч. й члени всіх партій, громадських організацій і релігійних конфесій. Ініціативна група, чи сотник зобов’язані зареєструвати членом ОТГ тих із них, хто виявить своє бажання, в письмовій заяві, і подасть її їм.

Громадяни, які не зареєструються членами ОТГ, перебуватимуть у стані кандидатів в його члени з правом зареєструватися будь – коли. При бажанні, вони можуть брати участь у роботі віче (зборів) свого осередку з правом дорадчого голосу й без права бути висунутими в органи влади чи осередкові структури.

Член ОТГ бере на себе такі обов’язки:

- брати участь у роботі всіх віче свого осередку й виконувати його рішення. Дворазова відсутність на віче без поважної причини обумовлює вихід із членів осередку без права поновлення. Перелік поважних причин установлює віче ОТГ;

- додержуватись усіх вимог статуту ОТГ.

Усі члени ОТГ рівноправні і мають право:

- виступати на віче ОТГ й відстоювати свою позицію з усіх питань порядку денного;

- пропонувати раді старійшин себе чи іншого члена ОТГ кандидатом у виборні ограни влади:

- пропонувати віче себе чи іншого члена свого ОТГ кандидатом у члени осередкових комісій та делегатів конференцій осередків територіальної громади;

- обирати депутатів і посадових осіб в органи влади (цим правом користуються й не члени ОТГ), делегатів на конференції ОТГ та членів різних комісій ОТГ;

- подавати до ради сотників пропозиції до порядку денного чергового віче ОТГ;

- вільного виходу із членів ОТГ.
Рада сотників

Кожна сотня із свого складу обирає сотника і його заступника терміном на 1 – 3 роки. Сотником і його заступником не можуть бути депутати Рад всіх рівнів, посадові особи виконавчої, судової, місцевої влади, а також керівники партій, громадських організацій, релігійних конфесій та трудових колективів всіх форм власності. Сотня уповноважує свого сотника:

- скликати і проводити збори сотні;

- установити і підтримувати контакт з кожним мешканцем своєї сотні, знати його здібності, характер, умови життя;

- бути членом ради сотників свого ОТГ;

- почергово з іншими сотниками осередку протягом одного року виконувати обов’язки голови ради сотників чи його заступника;

- бути спостерігачем на віче інших ОТГ і інформувати сотню про їх перебіг;

- заздалегідь повідомляти членів сотні про місце, день і час скликання віче ОТГ і про його попередній порядок денний;

- свої обов’язки виконувати на громадських засадах (безоплатно).

Рада сотників скликається її головою не пізніше як за два тижні до проведення чергового чи позачергового віче. Вона вирішує всі питання пов’язані з його скликанням і проведенням. Рада слідкує за дотриманням нею і членами ОТГ положень Статуту ОТГ і регламенту віче. У спец журналі реєструє нових членів ОТГ і знімає з обліку вибулих. Заводить інше необхідне діловодство ОТГ.
Рада старійшин

До старійшин ОТГ відносяться його члени, чоловіки й жінки, яким виповнилося 60 + більше років. Вони користуються заслуженою повагою інших членів осередку. У залі проведення віче їм виділяються перші ряди. Старійшини наділяються виключним правом пропонувати віче із членів свого ОТГ кандидатів у виборні органи влади всіх рівнів і окремі посади, узгодивши їх із радою сотників.

На певний термін старійшини, обирають голову своєї ради та його заступника, установлюють порядок скликання і проведення ради. Можуть відстоювати узгоджену між собою позицію при прийнятті рішень на віче, вносити пропозиції про зміни до Статуту ОТГ.

Віче (збори) ОТГ

Віче осередків їх вища влада. Сотники і їх ради, конференції ОТГ та різні комісії – підзвітні віче.

Установче віче ОТГ готує і проводить група ініціаторів, що мешкають на території його формування. Для скликання установчого віче необхідно мати зареєстрованими членами ОТГ і присутнім на віче не менше 51 % всіх виборців – мешканців мікрорайону міста.

На установчому віче розглядається і приймається Статут ОТГ, регламент віче. Формуються сотні осередку, закріплюються за ними місця у залі засідань: старійшинам – перші ряди, середньому поколінню – середні, молоді до 30 років – задні.

Сотники й старійшини збираються на перші ради й вирішують свої організаційні питання.

Чергове віче ОТГ готує й проводить рада сотників не рідше двох раз на рік, в перший місяць весни і останній осені. Реєстрацію прибулих на віче проводять сотники, або їх заступники по своїх сотнях. У випадку фальсифікації даних реєстрації вони вибувають із членів ОТГ без права поновлення. Як спостерігачі на віче запрошуються сотники інших ОТГ.

Віче розглядає і ухвалює порядок денний, регламентує час для доповідачів та виступаючих. Доповіді і виступи повинні бути стислими і аргументованими. Голосування – відкриті. Віче. Всі засідання віче протоколюються.

Віче обирає із своїх членів дільничну виборчу комісію, одного (чи двох?) депутатів до міської ради, делегатів на конференцію ОТГ міста і уповноважує їх відстоювати в міськраді і на конференції позицію більшості осередку з доведенням до відома депутатів і делегатів конференції і позиції його меншості. Після конференції делегати звітують перед черговим віче свого ОТГ.

Кожен депутат міської ради звітує перед своїм ОТГ через півроку після його обрання і далі кожного півроку. Згідно закону, віче ОТГ може достроково позбавити його своїх повноважень і обрати іншого депутата. Віче ОТГ має право висувати свого кандидата на голову міської Ради, депутатів районної, обласної і Верховної Рад. Розпустити ОТГ може тільки його віче.
Координаційний центр

Для підготовки й проведення конференцій ОТГ та узгодження своїх дій ради сотників створюють координаційний центр осередків територіальної громади міста. До його складу входять голови рад сотників всіх ОТГ. Скликає й проводить засідання координаційного центру голова ради сотників осередку № 1 не пізніше як за два тижні до проведення конференції. Він же виконує обов’язки голови координаційного центру. Координаційний центр визначає для осередків кількість делегатів на конференцію ОТГ.

Конференції ОТГ – найвища влада тер. громади

Конференція ОТГ скликається головою координаційного центру для заслуховування звіту голови міської Ради через рік після його обрання і далі щорічно. Згідно закону конференція може достроково позбавити його повноважень голови, передавши їх його головному супернику на попередніх виборах, який запрошується на конференцію з правом виступу на ній.



Стосунки між віче ОТГ, міською Радою і її головою

В період між віче осередків і їх конференціями виборці міста підпорядковуються рішенням депутатів міської ради і її голови. На віче і конференції ОТГ депутати міськради і її голова підпорядковуються їх рішенням і проводять їх в життя.

Символіка, приміщення, майно і гроші ОТГ

Територіальна громада м. Щорс матиме свою символіку. Віче і конференції ОТГ проводитимуться в районному будинку культури. Згодом, ОТГ матимуть необхідні для роботи: приміщення, майно, гроші, печатку. Джерела грошових надходжень кожний ОТГ винаходитиме самостійно, виходячи зі своїх можливостей. Осередки матимуть своїх скарбників і визначатимуть куди витрачати кошти.


Лі Куан Ю

Сингапурська історія

Лариса Буракова

Почему у Грузии получилось

Хроніка реформ у Грузії

Боротьба з корупцією

Фільм Єжи Гоффмана

Україна. Становлення нації