Обговорення → Перегляд обговорення

Проект "Село майбутнього" Видалити тему


Оцінка
4
Переглядів
2145
Валерій Заєць Неділя, 21:01, 28/11/10
+4

Коротко - ідея така - вибрати на карті Україні якесь Богом забуте село, прийти туди з власними ідеями, технологіями, коштами, та декількома "гарячими головами" і спробувати щось змінити у господарсько-економічній, соціальній та культурно-духовній сферах життєдіяльності селян. Тобто перетворити депресивний населений пункт зі «вбитою» інфраструктурою, пануючим безробіттям, вимираючим населенням та виснаженими чорноземами на таке собі село майбутнього. Але не робити все власними силами, а навчити селян самоорганізованості,  перетворивши їхнє життя на «до» і «після». Спробувати навчити їх не жити за принципом «маємо те, що маємо» і не чекати поки для них щось зроблять політики і влада. Іншими словами, це виглядатиме, як свого роду сільське ОСББ. Якщо нам це вийде, то успіх всього проекту не вимірюватиметься лише одним селом. Ми засвітимо це в ЗМІ і покажемо жителям інших сіл, що для них ще не все втрачено. Зробити це варто хоча б для того, щоб це побачили інші села і мали на що рівнятись.

                                                             

Тепер про те, як саме це все можна зреалізувати:

1.) На початку - популяризуємо сам проект – пишемо про нього де тільки можна – соцмережі, ЖЖ, твіттер, форуми, аська, е-мейл розсилки. Збираємо зацікавлених, охочих допомогти та формуємо базу даних волонтерів. Останні мають опри ділитися хто що найкраще вміє робити і чим може бути корисний. Також шукаємо спонсорів. Можливо відкриваємо рахунок для добровільного переказу коштів.

2.) Після цього обираємо на карті України одне з сіл (можливо з допомогою Інтернет голосування). Обираємо не навмання. Ми маємо прийти не в те село, де буде найлегше щось зробити, а туди, де ми найбільш потрібні. Окрім цього:
– Спершу аналізуємо в чому основна проблема українських сіл.
– Потім досліджуємо в чому проблема розвитку вибраного нами села.
– Для тих, хто планує бути в числі організаторів – для загального ознайомлення 2 книжки, тексти і 1 відео (http://www.youtube.com/watch?v=4IXl4xnw7Is):

Ільчук М.М. Основи підприємницької діяльності та агробізнесу
http://www.twirpx.com/file/244945/

Дробот В.І. Бізнес-план розвитку сільськогосподарського підприємства http://www.twirpx.com/file/242356/

«Аграрний сектор: час принципово змінити орієнтири розвитку», Дзеркало тижня, № 26 (806), 2010р http://www.dt.ua/2000/2080/70033/

3.) Доформовуємо базу інновацій і технологій (див. у розділі "Бібліотека"), які можемо пізніше з корстю для селян застосувати на практиці. Це можуть бути як агротехнології, так і наприклад технології побудови житлових будинків з соломи. Тобто все, що тільки може знадобитися. Проте самі ми нічого не зробимо, нам потрібен бодай один спеціаліст у якійсь одній галузі. Хоча б в ролі консультанта.

4.) Починаємо вести переговори з селянами, нам потрібно їх переконати прийняти участь в експерименті. Якщо вони самі не будуть зацікавлені в тому щоб розвиватися, то працювати з такими безнадійно. Також домовляємось про співпрацю із сільським головою та сільською та районною радами. Як варіант можемо їм запропонувати допомогти розвитку в регіоні сільського зеленого туризму.

5.) Перед початком сезону посівів «побідоносним шествієм» приходимо в село, ставимо військово-польові намети, або ж розквартировуємось по жителях і розпочинаємо навчати їх всьому чого знаємо ми. Це можна робити або на загальних зібраннях і радах старійшин, або ж працюючи і допомагаючи по господарству людям індивідуально. Загалом по селах поширена взаємодопомога, тож із цим проблем не мало би виникнути проблем. Та кому буде не цікаво – на таких не витрачатимемо час. Наше завдання – навчити селян на практиці застосовувати отримані знання.

6.) Допомагаємо селянам перші посіви зробити вже за новими методами. Та й взагалі, наша допомога мабуть буде потрібна їм у всьому, адже вчитимемо їх з нуля. Бо тих, хто ціле життя звик перекопувати город лопатою буде важко привчити наприклад до плоско різу Фокіна. Паралельно з цим маємо звести до мінімуму і відівчити їх від використання отрутохімікатів на городі. Для захисту урожаю від шкідників є і інші, природні методи: http://forum.anastasia.ru/topic_7130.html

7.) Власними силами привести впорядок село, тобто де треба поремонтувати, прибрати, облагородити територію, можливо навіть трохи попрацювати над дизайном.Тобто– зробити поселення таким, щоб у ньому хотілося жити. Іншими словами, якщо буде нормальне, мальовниче село, люди там зможуть додатково підробляти і на зеленому туризмі. Спеціально під це можемо розробити інтерент-сторінку села із переліком приймаючих туристів садиб.

8.) Та садівництво не єдина галузь, з якою будемо з селянами працювати. Щоб вони могли прибутково жити далі, маємо дати їм якомога більше знань, які їм можуть знадобитися для виживання. Так, можемо приести їз собою юриста, який проведе для них тренінг як відстоювати свої права у місцевих радах. Або домовитись із районним центром зайнятості який би провів для них ярмарок вакансій або цикл тренінгів по працевлаштуванню. Паралельно самі проводимо в селі антиалкогольну і анти тютюнові кампанії. Тут вже наші успіхи залежать від того, що ми встигнемо зробити.

9.) Коли ще роботи тривають, по другому заходу шукаємо інвесторів. Так як бізнасменам хочеться бачити у що вони вкладають гроші. Якби знайшлися кошти, то сферу діяльності можна було б розширити – провети до села Інтернет, поремонтувати дороги, закупити сільгосптехніку і т.п.

Це так, коротко. Не виключаю, що я чогось не врахував. Якщо бачите недоліки – пишіть!

Організатори проекту: науково-футуристична группа "Україна майбутня: форум ініціалізації". Нас можете знайти тут: http://vkontakte.ru/club17780058. Будемо раді будь-яким ідеям, зауваженням та пропозиціям до співпраці.

Невідомий учасник Понеділок, 01:11, 29/11/10
+3
Із головних недоліків - замалий відсоток власного досвіду спілкування з селянами та роботі в сільському господарстві.
Тому, на мій погляд, забагато наїву, як для робочого проекту.
Якщо його (наїв) прибрати й зробити проект суто прагматичним, то вийде чудова й дієва річ.
Игорь Скорый Понеділок, 13:11, 29/11/10
+1
Полностью поддержую идею.
Анатолій Кузьменко Понеділок, 19:12, 29/11/10
+2
Ідея проекту "Село майбутнього" заслуговує на розгляд. Особисто я підтримую! Якщо більшістю нашої партії буде цей проект підтримано, готовий до участі, здебільшого як один із радників та освоєння галузі тваринництва (особливо свинарства). Тваринництво може бути продуктивним та перспективним, якщо втілювати вірні підходи в даній галузі.
Тетяна Пашко Понеділок, 21:32, 29/11/10
+2
Абсолютно згідна! Якщо скласти грамотний бізнес-план з порад і узгодженням із успішними та досвідченними людьми у СГ, то проект має ШАНС. Із власного досвіду можу сказати, що ми, навіть, не здогадуємось які в Україні є заможні фермери!!!
Наталія Никитюк Понеділок, 22:21, 29/11/10
+3
Гарна ідея. У нас на Закарпатті впровадили схожий проект. У вимираючому маленькому селі під назвою Селище Хустського району організували чудову сироварню, де виробляють з місцевого молока за Швейцарською технологією декілька видів натуральних сирів. Приїздіть, спробуєте. :)
Валерій Заєць Четвер, 23:52, 02/12/10
+1
Товаріщі, ми поговорили з п. Ігорем Скорим і вирішили почати формувати список людей, які готові долучитися до даного проекту. Такщо, хто відчуває, що може бути корисний для "Села мацбутнього", готовий допомогти чи просто зацікавлений, можете зголошувались тут або в лічку.
Мої контакти такі:
e-mail: williams946@gmail.com
icq: 388487800
тел:0636253396
Наталя Гнатюк Неділя, 16:44, 12/12/10
-1
Валерію! Дякую за ваш ентузіазм і віру в село. Тепер лишилося ще навчитися ДОВІРЯТИ селянам. Завдяки своїй природній мудрості вони зберегли українське СЕЛО! Отже, запрошую на нашу зустріч Волонтерів 16-го грудня в с.Міцівці Дунаєвецького району Хмельницької області. Там ви зустрінете людей, які займаються розвитком сіл і надіюся, що знайдете багато однодумців. www.volcorps.org.ua
Віталій Біловус Середа, 20:54, 22/12/10
0
Валерій, а Ви сам родом із села? Жили в ньому? Я думаю, що цією справою повинні займатись люди, які жили в селі і знають його зсередини.

Лі Куан Ю

Сингапурська історія

Лариса Буракова

Почему у Грузии получилось

Хроніка реформ у Грузії

Боротьба з корупцією

Фільм Єжи Гоффмана

Україна. Становлення нації