Яким повинен бути чоловік у сім'ї
Продовження теми про умови доброї сім'ї.Успішного читання!
ЯКИМ ПОВИНЕН БУТИ ЧОЛОВІК
P.S. Про дружин наступного разу))
Яким є нормальний чоловік? Які кроки я можу зробити для розвитку й утвердження свого чоловіка? Ось кілька вказівок.
1. ЛЮБЛЯЧИЙ ЧОЛОВІК БАЧИТЬ У СВОЇЙ ДРУЖИНІ ПАРТНЕРА. Дружина – це не трофей, що його здобуваємо залицяннями, а потім вішаємо на стіну поруч із головою оленя, аби всі бачили. Вона жива людина, з якою слід будувати стосунки. Чоловік не має домінувати над нею і контролювати її задля досягнення власних цілей. Вона особа, яку слід пізнавати і яка має власні цілі. Вона не дитина і не потребує опікуна. Вона рівноправний партнер, з яким чоловік розвиває стосунки.
Чоловік, який не бачить у своїй дружині рівноправного партнера, ніколи не стане добрим чоловіком. Можливо, вона не думає так, як він, можливо, в неї інші вміння, однак ці розбіжності є перевагами, а не перешкодами. Партнерство повинне проникати в усі сфери подружжя. Як застосуємо принцип партнерства до сфери прийняття рішень. Коли чоловік справді бачить у своїй дружині партнера, він захоче, щоб у процесі прийняття рішень брали участь обоє. По суті, прийняття рішень оформиться у партнерство, за якого кожен турбуватиметься про вигоду іншого, а результатом стане рішення, найкраще для пари і зокрема для кожного.
Також люблячий глава сім'ї не ставатиме диктатором, що вирішує питання незалежно від дружини і потім ставить її перед фактом. Так часто стається в бізнесовому середовищі, коли менеджер приймає рішення і повідомляє працівників. Проте в подружжі як чоловік, так і жінка - обоє є менеджерами у домі. Люблячий керівник визнає це і намагається створити відповідне емоційне середовище, яке би уможливило обмін думок без духу домінування чи приниження.
Ми також є партнерами у фінансовій сфері подружжя. Бути партнерами не означає робити те ж саме. Навпаки, за справжнього партнерства ми майже ніколи не виконуємо однакові функції, існує багато прикладів фінансового партнерства в подружжі. Кожна пара повинна виробити оптимальну модель, залежно від особистих рис чоловіка і дружини, їхніх талантів, бажань і цінностей. Однак ідеальної фінансової моделі не існує. Важливо те, щоб ви обоє почувалися партнерами у сфері сімейних фінансів. Чоловік є люблячим керівником із логічним наголосом на "люблячий".
2. Люблячий чоловік спілкується зі своєю дружиною! Пересічний чоловік часто більшість своїх слів використовує на роботі. Коли він приходить додому, у його словниковому запасі залишається тільки одне слово. На запитання дружини "Як у тебе справи сьогодні?" він відповідає: "Добре". Така лаконічність ніколи не притаманна доброму чоловікові.
Беремо участь у житті один одного переважно саме за допомогою спілкування, особливо через обговорення думок, почуттів і прагнень. їх не зрозуміти з нашої поведінки. ОДНИМ ІЗ НАЙГЛИБШИХ ПРАГНЕНЬ ЖІНКИ Є ЗНАТИ СВОГО ЧОЛОВІКА. Коли чоловік говорить про свої думки, почуття і прагнення, вона відчуває, що він впускає її у своє життя. Коли ж чоловік довший час цього не робить, вона відчуває: він відмежовує її від себе. Дружина почувається відкинутою.
Все, що перешкоджає вашому спілкуванню, слід виявити й усунути. Ознакою благополучної сім'ї є відкрите, вільне, толерантне спілкування з позитивним налаштуванням. Насамперед чоловік як люблячий лідер повинен слідкувати за тим, щоб таке спілкування визначало спосіб життя.
3. Для люблячого чоловіка дружина буде головним пріоритетом. Всі ми живемо за пріоритетами. Можливо, ми ніколи не складали списку своїх пріоритетів, але ми оцінюємо одні речі як важливіші за інші. Найчастіше пріоритети виявляються у наших діях. Дайте відповідь на запитання; "На що я витрачаю свій час? Куди я вкладаю гроші? Як використовую свої сили?" - і отримаєте відповідь на запитання "Які в мене пріоритети?"
У більшості чоловіків робота знаходиться десь біля вершини рейтингу. В нашому суспільстві почуття власної гідності і чоловіка великою мірою залежить від професійної діяльності! Однак не обов'язково виникає конфлікт між роботою і стосунками чоловіків зі своїми дружинами. Звісно, якщо робота не заміняє чоловікам життя. Чоловік, який є люблячим главою сім'ї, ніколи не дозволить своїй професійній діяльності витісняти час, запланований для проведення з дружиною. Сенс життя не полягає в нагромадженні якомога більшої кількості речей. Сенс життя великою мірою знаходимо в стосунках, і нема важливіших стосунків для чоловіка, ніж стосунки зі своєю дружиною.
4. Люблячий чоловік любитиме свою дружину безумовно. Безумовна любов означає: ми любимо особу і тому піклуємося про її інтереси, незалежно від реакції у відповідь. Сучасне мислення більш прагматичне: я буду любити тебе, якщо ти будеш любити мене.
Безумовна любов зосереджується на задоволенні потреб іншої особи. В подружжі чоловік піклується про інтереси дружини. Для чоловіка це означає підтримувати дружину в її устремліннях, навіть якщо він не повністю погоджується з ними. Це означає допомагати їй досягати своїх цілей і прагнень просто тому, що він цінує ЇЇ як особу.
Дитина прагне такої любові від батьків, але батьки теж потребують безумовної любові одне від одного. Приймаючи подружню клятву, ми обіцяємо любити "в хворобі і здоров'ї, в бідності і багатстві, аж поки смерть не розлучить нас". Це присяга безумовної любові. У доброму подружжі ми справді переживаємо таку любов. Чоловік має бути люблячим лідером з огляду на безумовну любов. Він повинен задавати тон.
Надто багато чоловіків, мачо і лідерів у власних очах, чекають від дружини першості у безумовній любові. Такий пасивний замкнутий чоловік на цей момент справді нікудишній. Хороший чоловік сам веде перед у безумовній любові. Оскільки любов є такою насущною потребою для морального здоров'я особи, то більшість дружин відреагують взаємністю.
5. Люблячий чоловік зацікавлений у виявленні і задоволенні потреб дружини. Деякі переконані: вони виконали свою роль чоловіка, якщо мають стабільну роботу і приносять додому пристойну зарплату. Вони не дуже добре уявляють духовні і соціальні потреби дружин.
Не хочу сказати, що професію чоловіка, його старання і важку працю на роботі дружина не оцінить. Більшість дружин шанують таку працю і зусилля, спрямовані на забезпечення матеріальних потреб сім'ї. Але це тільки основа. Це важливо, але це ще не все. Емоційна потреба в любові, прихильності, ніжності, ласці і заохоченні є такою ж важливою для психічного здоров'я, як і їжа для фізичного.
Чоловік, що тільки піклується про їжу на столі, дуже обмежено розуміє важливість ролі чоловіка в сім'ї. Коли наїлися, приходить час втамувати внутрішній голод дружини. її найважливішою емоційною потребою є почуватися любленою.
Потреба безпеки також важлива для неї. Перш за все це фізична потреба - захист від загрози злочинності, що поруч. Але її найбільша потреба в безпеці - це потреба глибокої впевненості у відданості чоловіка. Чоловік, який лякає дружину розлученням чи безцеремонно робить зауваження на зразок "Думаю, я знайду собі когось іншого", має шанс перетворити родину на неблагополучну. Люблячий чоловік докладе всіх зусиль для донесення до дружини думки: "Я буду з тобою, що б не трапилось".
Для люблячого чоловіка також важливе почуття власної гідності дружини. Якщо вона самореалізується у грі в софтбе він очолить її групу підтримки. Якщо вона само реалізується і стане найкращим комп'ютерним експертом у компанії, він не забариться висловити своє захоплення. Якщо ж вона вирішить бути домогосподаркою, він від усього серця підтримає її рішення. Будь-який із цих шляхів підвищення самооцінки може вимагати емоційних зусиль або більше фізичної праці. Але він охоче обговорить із дружиною свої емоційні проблеми, шукатиме розуміння та єдності, тому що прагне благополуччя жінки. Це не означає, що він заохочуватиме її в справах, які, на його думку, руйнують подружжя. Однак він намагатиметься зрозуміти і знайти вихід, коли справді виникає конфлікт.
Ми не тільки фізичні і духовні істоти, ми також соціальні створіння. Дружина потребує спілкування з людьми поза сім'єю. Можливо, захоче вступити в якийсь клуб. Можливо, захоче, щоб чоловік із нею ходив на симфонічні концерти. Можливо, захоче, щоб він запросив сусідів тощо. Такі заходи не обов'язково на вершині його пріоритетів, але їхня важливість швидко зростає з огляду на важливість задоволення потреб дружини. Він усвідомлює, що сприяючи її соціальній активності, він зміцнює її почуття і самореалізацію. Він не применшує важливість цих справ і не відміняє їх, вважаючи це поверховим і неважливим.
Виявлення і задоволення фізичних, духовних і соціальних потреб дружини - це, мабуть, один із найважчих обов'язків доброго чоловіка. Уважний чоловік за мінімуму зусиль зможе визначити потреби дружини. Однак добрий чоловік готовий не замикатися у своїй зоні комфорту і зробити все можливе задля того, щоб бути чоловіком, якого потребує дружина.
6. Люблячий чоловік старатиметься сформувати свої духовні і моральні цінності. У всіх людей є такі цінності. Під моральними цінностями я маю на увазі набір переконань про правильне і неправильне. Під духовними цінностями - весь обсяг переконань про те, що існує поза матеріальним світом. Протягом останніх двадцяти п'яти років значно зросло зацікавлення до пошуків духовного. Одним із найпопулярніших свідчень цього відродження інтересу до духовності є рух нью-ейдж із його наголосом на східних релігіях. На мій погляд, у благополучній сім'ї життя чоловіка буде відображати його духовні та моральні переконання. Що більше його життя відповідатиме справді вартісним духовним і моральним переконанням, то більше його поважатиме дружина. І чим більша відмінність між декларованими переконаннями і реальними діями, тим більше це викличе зневаги.
У духовних і моральних питаннях найкращим засобом керівництва є власний приклад. Якщо дружина бачить відповідність життя чоловіка тому, що він каже, в що вірить, вона виявлятиме повагу, навіть коли не цілком погоджуватиметься з переконаннями. Але якщо чоловік не живе згідно з задекларованими переконаннями, то пошану втратить. Це не означає, що чоловік повинен бути досконалим. Але це означає, що він повинен свідомо докладати зусилля для впровадження своїх духовних і моральних переконань у життя. Коли це не вдасться, він повинен бути готовим визнати помилку і попросити пробачення. Люблячий чоловік старанно намагатиметься бути правдивим. Така правдивість позитивно вплине на дружину і дітей. Поводячись інакше, він неодмінно покаже себе лицеміром.
Не претендуючи на вичерпність, дозволю собі зауважити: ці шість наведених вище ознак виявляться, однак, добрими вказівниками для чоловіка, що прагне бути люблячим главою в своєму подружжі і працювати в команді.