Школа М - Здоров'яДумки → Перегляд


Оцінка
2 0
Переглядів
403

ГІРКА ПРАВДА ПРО ПИВО !!!

Понеділок, 21:04, 08/11/10

Сьогодні багато людей, не знаючи правди про пиво, легковажно спокушаються рекламою й вступають на цей слизький і такий привабливий! шлях до алкоголізму. Пиво - це НЕ ЛИШЕ алкоголізм, а й великий живіт, хвора печінка, проблеми з серцем і слабкість в ліжку. І нікого це вже й не коробить. Хіба що лікарів, які трохи більше знають про його підступність.


Мало хто надає значення тому, що близько 30% наших підлітків починають вживати алкоголь до 13 років. Для того, щоб пиво зберігало свої властивості, до нього додають різні хімічні сполуки. Хлорид кобальту – стабілізатор пивної піни – найтоксичніший з усіх додатків, і викликає ураження серцевого м’яза, запальні процеси у стравоході, шлунку, варикозне розширення вен. Будь-яке пиво містить етанол. Літр пива містить стільки ж спирту, як 200 грамів горілки. А дослідження свідчать про те, що хронічний алкоголізм розвивається у 3-4 рази швидше від вживання пива, ніж від міцних алкогольних напоїв. Пиво дуже шкідливе для людського організму. Воно сприяє знищенню клітин головного мозку, викликає цироз печінки, гепатит, панкреатит, гастрит, підвищення артеріального тиску. Хворі на пивний алкоголізм потрапляють до лікарні у вкрай тяжкому стані.

І так, ПИВО, потрапляючи в організм людини - першим страждає шлунок. При регулярному вживанні ПИВА залози, розташовані в стінках шлунку і виробляючі шлунковий сік, спочатку виділяють багато слизу, а потім атрофуються. Травлення стає неповноцінним, їжа застоюється або неперетравлена поступає в кишечник. Результат - проблеми із випорожненнями і гастрит. До речі, хронічний алкогольний гастрит супроводжується скаргами на загальну слабкість, пригнічений настрій, зниження працездатності, металевий присмак і гіркоту в роті, болі в животі, відчуття тяжкості під грудьми.

Алкоголь є головним ворогом печінки, основна функція якої - очищення організму. Якщо примусити цей орган боротися тільки з пивом, можна порушити його антитоксичну функцію. І тоді печінка вже не служитиме надійним бар'єром для інших сильнодіючих і отруйних речовин. Зловживання хмільним напоєм може сприяти розвитку запальних процесів і навіть довести до гепатиту. Причому хронічний пивний гепатит здатний протікати в прихованій формі, без яскраво виражених симптомів. Якщо вчасно не зупинитися, на пиві можна заробити навіть цироз печінки.

Також від регулярного вживання пива страждає підшлункова залоза: напій пригнічує виділення ферментів, і природний процес розщеплювання поживних речовин порушується.

Пиво порушує природні функції нирок, тому що примушує нирки працювати з потрійною силою. Хто хоч раз пив хмільний напій, знає, як швидко він викликає бажання сходити в туалет. По-науковому це називається полиурією - посиленим сечовиділенням, яке пов'язане з дратівливою дією спирту на ниркові тканини і підвищенням їх здібності фільтрації.

Володіючи таким могутнім сечогінним ефектом, пиво вимиває з організму важливі «будматеріали» - мікро- і макроелементи, особливо калій, магній і вітамін С. При дефіциті калія відбуваються зриви серцевого ритму, з'являються болі в литках, слабкість в ногах. Нестача магнію впливає на настрій - людина стає дратівливою, плаксивою, погано спить. Через нестачу вітаміну C знижується імунітет, частіше виникають простудні захворювання.

У разі запущеного пивного алкоголізму може трапитися склероз ниркових судин, крововиливу в нирки, інфаркти нирок, осередки відмирання. Надалі через поступове руйнування спиртом загиблі клітки заміщаються сполучною тканиною, нирка зменшується в розмірах і зморщується.

Пиво всмоктується дуже швидко, тому кровоносні судини вмить переповнюються. Якщо ви п'єте пиво часто і багато, виникає варикозне розширення вен і серце збільшується. Рентгенологи називають це явище синдромом «пивного серця», «бичачого серця» або «капронової панчохи». Головний орган, вимушений щодня перекачувати зайву кількість рідини, стає в'ялим, зовні заростає жиром. Частішають серцеві скорочення, виникає аритмія, підвищується тиск. Фізичні навантаження переносяться все більш і більш важко, з'являється перепочинок. У пивних алкоголіків зростає вірогідність розвитку ішемічної хвороби серця. А зниження скоротливої здатності серцевого м'яза, збільшення об'ємів серця приводить до серцевої недостатності. Як наслідок - в два рази збільшується смертність від інсульту.

Помилково вважати, що слабоалкогольне пиво не викликає звикання. Ще як викликає! Є навіть окремий медичний термін - пивний алкоголізм. Він відрізняється від горілчаного тим, що розвивається в 3-4 рази швидше і тяга випити сильніше.

Це частково пов'язано з певними життєвими засадами і звичками, з доступністю і легкістю вживання напою. Немає необхідності накривати стіл, скликати велику компанію, вигадувати привід, тому що «попити пивце» можна і одному - йдучи по вулиці або сидячи перед телевізором. З погляду наркології, пивна залежність - тяжкий, що, важко піддається лікуванню варіант алкоголізму. І боротися з ним набагато складніше.

«Пивоголіки» дуже рідко звертаються до психіатрів і наркологів. Частіше вони приходять в лікарні з скаргами на серце, печінку, шлунок. Лікарі, обстежуючи пацієнта, встановлюють головну причину всіх нещасть - надмірне вживання пива.

Коментарі

Додати коментар

Лі Куан Ю

Сингапурська історія

Лариса Буракова

Почему у Грузии получилось

Хроніка реформ у Грузії

Боротьба з корупцією

Фільм Єжи Гоффмана

Україна. Становлення нації