Школа М - АгітаціїДумки → Перегляд


Оцінка
9 0
Переглядів
514

Як вести агітацію серед сусідів, друзів, колег по роботі та інших зацікавлених осіб

Вівторок, 13:48, 07/12/10

Агітувати сусідів, друзів або колег по роботі (так зване «близьке коло») ефективно з кількох причин. По-перше, не доводиться пробивати «захисну броню» не знайомої людини – Ваше «близьке коло» вже схильне спілкуватися з Вами. По-друге, знайомі люди пробачать Вам помилки у розповіді (презентації), якщо такі будуть. По-третє, Ваші сусіди/друзі/товариші по службі повірять Вам набагато скоріше, ніж людині «зі сторони». Це підвищує можливості для якісної агітаційної роботи, що, зрештою, полегшує залучення прихильників та активістів.

Однак усе вищенаведене зовсім не означає, що до агітаційних зустрічей у «близькому колі» не потрібно готуватися. Як вже було сказано, Вам пробачать дрібні помилки чи запинки у розповіді (презентації), але чи будуть донесені до учасників основні ідеї Мерітократії, чи захоплять вони їхню увагу? Для того щоб досягти цих цілей, Ваша розповідь (презентація) має бути логічною, структурованою, енергійною і живою. Завжди послідовно розкривайте свою думку, не перескакуйте із предмета на предмет. Говоріть досить голосно й чітко, не запинайтеся, не розтягуйте виступ. Але й не поспішайте. Не читайте з папірця – слухачам, зазвичай, не цікавий такий «лектор», бо ж прочитати з аркуша вони можуть і самі.

Від того, ЯК Ви говорите, залежить те, ЩО почують слухачі.

Аби дотриматися зазначених рекомендацій, перед зустріччю зробіть наступне:

Продумайте, про що будете говорити, складіть план або тези розповіді (презентації). Це дозволить Вам структурувати думки – не втратити головного й не акцентуватися на другорядному. Крім того, якщо читати повністю з аркуша не рекомендується, то періодично в нього заглядати – цілком допустимо.

Виступ навіть перед невеликою й близькою аудиторією – момент доволі стресовий. Особливо якщо у Вас немає досвіду публічних виступів. Тому прорепетируйте свою промову завчасно. Один-два рази проговоріть її вголос наодинці (або з кимось). Можна й просто прокрутити все в голові – але тоді, не виключено, Ви будете здивовані, коли раз у раз будете збиватися під час «живого» спілкування. Це пов'язано з тим, що в публічному виступі розум виконує відразу кілька операцій: контролює зміст сказаного; те, як Ви говорите; те, як Ви виглядаєте зі сторони; і яку реакцію Ваші слова справляють на навколишніх. Усе це відсутнє, коли Ви просто в голові прокручуєте промову. Необхідно підготувати розум до більшої витрати «ресурсів», і в цьому допомагає попереднє промовляння виступу.

Багато видатних ораторів повторювали свої виступи перед дзеркалом, відслідковуючи свої жести й міміку. Повірте, такий метод відчутно допомагає вибудовувати комунікацію, навіть – у повсякденному житті, не пов'язаному з політичною агітацією.

Оновними джерелами інформації для виступів є: Січневі тези: Що робити і як?, Концепція МПУ, Ідеологія МПУ, Плани МПУ.

Коментарі

Додати коментар

Лі Куан Ю

Сингапурська історія

Лариса Буракова

Почему у Грузии получилось

Хроніка реформ у Грузії

Боротьба з корупцією

Фільм Єжи Гоффмана

Україна. Становлення нації