Оцінка
6 0
Переглядів
404

Кто статью заказывал? Как вариант.

Четвер, 10:28, 17/02/11

Мерітократична партія – партія позитивних змін!

22 січня цього року у м. Києві відбувся установчий з’їзд Мерітократичної партії України, що об'єднала небуадужих людей з різних куточків нашої держави заради високої мети – побудови сильної, незалежної та успішної України шляхом створення справедливого суспільства рівних можливостей та гідного життя для всіх, в основі якого лежить принцип - від кожного по здібностях, кожному по заслугах, а нужденним по потребах.

Активісти Мерітократичної партії вирішили йти в політику, щоб повернути людям втрачену віру в те, що держава може і повинна служити людям, а влада бути ефективною і керувати державою в інтересах людей. Вони впевнені, що головною функцією держави та влади повинно стати служіння народу, захист його прав та інтересів, а також створення умов для постійного покращення рівня життя всіх громадян.

Мерітократи переконані, що побудувати сильну, незалежну та успішну Україну можливо лише на принципах мерітократії - влади достойних, що буде формуватись на конкурсній основі виключно з людей достойних влади: чесних, компетентних та готових щиро служити народу. Запорукою успішності суспільства та запобіжником проти зловживань і корупції повинна стати прозорість та публічність суспільних відносин, особливо в політиці та державному управлінні.

Досягти цього можливо лише тоді, коли влада ефективна і підконтрольна суспільству. Дорослому, демократичному і в першу чергу відповідальному суспільству вільних людей, чиєю життєвою місією є максимальна самореалізація на благо всього суспільства.

Мерітократи впевнені, що максимальна реалізація потенціалу кожної людини можлива лише за умови забезпечення рівності можливостей та справедливої оцінки особистих досягнень. Соціальний статус кожного громадянина повинен визначатись виключно на основі справедливої оцінки та визнання його особистих досягнень, моральних якостей та внеску на благо суспільства незалежно від етнічного та соціального походження, релігійних переконань та майнового стану.

Об’єднуючись у Мерітократичну партію, її активісти перш за все об’єднуються навколо цінностей, серед яких Людина та її Свобода є головними цінностями, адже саме Свобода лежить в основі побудови вільного суспільства вільних людей.

Головною суспільною цінністю мерітократи вважають Гармонію, досягнення якої неможливе без Любові - любові до себе, любові до ближнього, любові до природи та світу. Саме Любов надає Свободі морального виміру, береже її від набуття руйнівних змістів, убезпечує її від перетворення на сваволю та дозволяє людині жити в гармонії з собою та навколишнім світом.

Мерітократи підтримують та пропагують традиційні сімейні і моральні цінності, оскільки вважають дітей однією з найвищих цінностей суспільства.

Активісти МПУ розуміють, поодинці нам не оживити втрачену мрію про щасливу і справедливу Українську Державу. Лише разом ми зможемо змінити країну. Лише разом, об'єднавшись у мерітократичну партію, ми зможемо створити диво народження нової спільної української мрії. Але мало жити мрією, потрібно щодня і копітко працювати для її втілення.

Щоб відродити країну потрібно відродити суспільство, зруйнувати стіну взаємної недовіри і осушити болото соціальної апатії і байдужості. І саме це завдання МПУ є першочерговим на шляху до побудови мерітократичного суспільства. Тому, Мерітократична партія України об'єднуватиме людей в першу чергу довкола системи ціннісних і моральних орієнтирів.

Мерітократи виступають за якнайширшу індивідуальну та економічну свободу, яка однак ця свобода повинна бути розумно обмежена принципами соціальної справедливості та солідарності.

Пенсії, соціальна допомога і підтримка нужденних – найважливіший механізм реалізації ідеї соціальної справедливості і солідарності поколінь. Чим вище соціальні стандарти – тим вільніші люди, а значить, високий рівень їх самостійного впливу на владу і чиновників, на своє власне життя. Тому, мерітократи виступають категорично проти підміни поняття солідарності поколінь тезою – кожен сам за себе або «живи сьогоднішнім днем».

В ідеології МПУ на першому місці стоїть здоров'я людини, а ключова увага приділяється профілактичним заходам, розвитку фізкультури та загальнодоступної спортивно-оздоровчої інфраструктури.

Нажаль, в існуючій споживацькій моделі на першому місці стоїть виключно прибуток фарм-корпорацій, а спортивні споруди і комплекси розглядаються як потенційні майданчики під забудову і торгівлю. Профілактичні оздоровчі і фізкультурні заходи розглядаються як такі, що наносять шкоду і збитки торгівцям на людському нещасті.

Головним політичним завданням МПУ у владі буде недопущення домінування економічних пріоритетів над інтересами суспільства і загальнолюдськими цінностями.

В основу своєї політичної ідеології мерітократи поклали соціальний лібералізм, який виходить з того, що сучасне суспільство, господарські і соціальні стосунки в ньому мають складний і взаємозалежний характер і для забезпечення головного права кожної людини на самовизначення і самореалізацію не завжди досить лише її власних зусиль, оскільки не всі члени суспільства в умовах вільних ринкових стосунків здатні самі забезпечити себе.

Але вирівнювання стартових можливостей без участі держави неможливе і саме держава повинна забезпечувати перерозподіл частини суспільного продукту на користь соціально слабких членів суспільства, надаючи їм підтримку і тим самим сприяючи гармонізації суспільних стосунків.

Мерітократи впевнені, що представники МПУ у майбутній владі кожен свій крок, кожну свою дію будуть звіряти зі своєю Совістю. Для мерітократів влада не мета, а інструмент досягнення мети. Мети звільнення нашого суспільства від залежності, приниження, убогості, аморальності!

Змінити світ насправді дуже просто! Почати потрібно з себе і тих, хто поруч. Саме це і є головним тактичним завданням МПУ на найближчий рік – зібрати критичну масу однодумців та дати старт ланцюговій реакції малих соціальних перетворень, що зробить невідворотніми великі перетворення на краще у нашому суспільстві!

 

Коментарі

Додати коментар

Лі Куан Ю

Сингапурська історія

Лариса Буракова

Почему у Грузии получилось

Хроніка реформ у Грузії

Боротьба з корупцією

Фільм Єжи Гоффмана

Україна. Становлення нації