Про проміжні результати робочої групи РПО МПУ в м.Києві з розвитку світоглядних засад мерітократі
На виконання рішення 1-ї конференції Регіональної партійної організації Політичної партії "Мерітократична партія України" в місті Києві від 10 вересня 2011 року, відповідно до плану роботи ради РПО МПУ в м.Києві провадиться робота з розроблення, узгодження, винесення на загальнопартійне обговорення пропозицій щодо розвитку партійної ідеології.
До роботи були запрошені усі, хто мав бажання. Активну участь взяли кияни Олександр Гнєдаш, Дмитро Дадика, Катерина Мельник, Олександр Лотош, Сергій Жигінас з Черніговської області. Свої пропозиції надавали кияни Андрій Бондаренко, Сергій Гацанюк, Євген Голибард, Олексій Мась, Сергій Худолій, представники Харкова Володимир Лактіонов, Сумщини Сергій Кубраков, Миколаївської області Сергій Федоров.
Робочою групою обговорені й попередньо прийняті такі світоглядні постулати:
1. Людство є системою. Підсистемами людства на різних рівнях ієрархії є родина, громада, етнос, суспільство, локальна цивілізація. Людство в цілому й кожна його підсистема має мету й завдання. Завдання людства не зводяться до сукупності інтересів його підсистем або окремих осіб. У разі конфлікту завдань системи вищого рівня і її підсистеми пріоритет мають завдання системи вищого рівня.
2. Загальним добром для людства є те, що створює достатні умови для раціонального використання ресурсів людства, науково-технологічного і біологічного розвитку, гарантує збереження і подальший прогрес цивілізації за будь-яких змін навколишнього середовища.
Злом для людства є те, що призводить до марного витрачання і втрат ресурсів на завдання, не пов`язані з прогресом, уповільнює науково-технологічний розвиток, призводить до біологічної деградації людства.
3. Особа у суспільстві має біологічні, економічні, політичні права. Біологічні й економічні права має кожна особа від народження. Політичні права має дієздатна особа, що дотримується визнаних у суспільстві правил й повною мірою виконує встановлені суспільством обов’язки.
4. Свобода особистості є необхідною умовою розвитку людства. Суспільство повинно створювати сприятливі умови для вільного фізичного й інтелектуального розвитку кожної особи.
Суспільство обмежує свободу особистості так, щоб її реалізація не заважала свободі інших осіб й розвитку суспільства. Суспільство обмежує свободу особи, коли вона завдає шкоди іншим особам або розвитку суспільства.
Також робочою групою узгоджене таке формулювання мети партії:
створення прогресивного суспільства і досконалої повнофункціональної держави з динамічним сталим розвитком і високим авторитетом у світі, яки поєднають найвищі темпи науково-технологічного прогресу в національному господарстві з підтриманням і відновленням здорової біосфери, створенням достатніх умов для безпечного життя громадян, підтримання їхнього фізичного і психічного здоров'я, всебічного розвитку кожної людини на засадах гармонійного поєднання інтересів суспільства і особистості, патріотизму та солідарності.
На нашу думку, таке формулювання є більш точним, більш змістовним, більш конкретним ніж те, що прийнято в чинній програмі партії.
Робоча група прийшла згоди, що для досягнення мети партія має виконати сім таких завдань:
1. Розробити раціональні, реалістичні, технологічно досконалі і зрозумілі для громадян України програму і план реорганізації держави і організації життя суспільства на принципах мерітократії.
2. Побудувати ефективно діючу партію, спроможну у легітимний спосіб отримати повноваження управління українською державою від імені більшості громадян України і реалізувати власні програму і план.
3. Встановити справедливий і непохитний правопорядок на основі основного закону - Конституції прямої дії.
4. Перетворити систему управління держави із владної надбудови на інструмент управління для реалізації життєво важливих інтересів суспільства.
5. Створити сприятливі правові, соціальні, господарчі умови для повноцінного всебічного і сталого розвитку особи, громади і суспільства.
6. Зосередити ресурси суспільства на випереджальному розвитку освіти і науки, створенні дієвої системи охорони здоров'я, утворення повного (замкнутого) виробничого циклу в пріоритетних галузях, які забезпечать незалежність і стійкість країни, зокрема у галузях аграрного виробництва.
7. Отримати визнання України у світовій спільноті як прикладу для подальшого успішного розвитку людства.
Робота продовжується. Запропоновані формулювання будемо обговорювати, доповнювати, змінювати. Запрошую кожного до участі у цій роботі. Ваші пропозиції прошу направляти мені особисто.
З повагою, голова РПО МПУ в м.Києві Святослав Стеценко.