Функціональна модель України →
Думки
→ Перегляд
Функціональна модель: що це і для чого?
Ціллю створюваної Мерітократичної партії України є, як відомо, «Побудова процвітаючої України…, шляхом побудови нового суспільства…», тобто, треба трансформувати, перебудувати соціально-політичний та економічний устрій держави, а також державний «механізм» якимось таким чином, щоб нові устрій та механізм, безумовно забезпечували і «побудову нового суспільства» і, як наслідок, «процвітання» держави.
Але ж, щоб успішно будь-що побудувати чи перебудувати необхідно чітко, в деталях, уявляти як об’єкт наших зусиль має виглядати по закінченню будівництва.
Існує два підходи для вирішення такої задачі: структурний і функціональний.
Результати структурних підходів ми всі спостерігали і в радянські, і в більш пізні часи у вигляді численних «реорганізацій», «реструктуризацій» та «перебудов». Ці підходи - не що інше, як горезвісний метод «спроб та помилок», з допомогою якого, навіть «якщо довго мучитись», то нічого радикально покращити не можливо, хіба що зробити «косметичний ремонт».
Функціональний же підхід передбачає: спочатку розробку функціональної моделі державної системи та виявлення всіх між- функціональних технологічних зв’язків, а лише потім створення системних носіїв функцій та побудову з них самої структури системи.
Така система вже буде функціонально обґрунтованою та технологічно орієнтованою. Орієнтованою саме на ту ціль (головну функцію), яку ми перед собою поставимо.
Отримана таким чином, нова структурна модель Держави має стати тим деталізованим та конкретизованим «образом майбутнього», побудова якого і задекларована як наша велика та світла мета.
Тому вважаю дуже слушною та вчасною ідею оргкомітету партії розпочати таку роботу, створивши цей розділ на сайті. Наша задача створити спільноту зацікавлених виконавців-однодумців та якісно її зробити.
Враховуючи, що ця робота абсолютно інноваційна, передбачається і певний навчальний процес в робочій групі, яка буде створена. Долучайтесь!
P.S. В наступному матеріалі для кращого розуміння, як ця робота може виглядати, наведу ілюстрацій ний приклад. Далі буде.