Функціональна модель України →
Думки
→ Перегляд
"А чего это вы все тут делаете?"
Повністю усвідомлюючи, що наражаюсь на різку і, дуже імовірно, справедливу критику вельмишановних учасників спільноти, оскільки не маю ані наукового ані публіцистичного досвіду, але все ж таки мені б хотілось розпочати розмову на тему «Функціональна модель України» з самого початку.
Наскільки я зрозумів то за основу діяльності спільноти взяті ідеї викладені в двох частинах публікації «Від тез Програми – до стратегії і тактики» Євгена Горібальда. (http://meritokrat.org/groups/post?group_id=117&id=2265)
На мою думку для досягнення нашої світлої мети, головним є ідея розбудови особливого, принципово нового державного механізму, який повинен першочергово, ОБОВ’ЯЗКОВО і повністю відповідати двом умовам:
1. Сприяти приходу до влади людей які б щиро дбали про інтереси народу та держави і мали здібності втілювати таку політику в життя.
2. Цей державний механізм повинен самою своєю структурою унеможливлювати виникнення і розвиток корупції.
Ото ж виходячи з таких міркувань та ознайомившись із вищезазначеними публікаціями у мене виникли два, можливо дитячі з погляду науковців запитання:
1. Чому в групи аж три задачі ? Чи не є перша та третя задачі («Розробка і впровадження системи постійного духовного і фізичного удосконалення громадян.» та «Розробка і впровадження системи самодостатнього, збалансованого національного господарства, побудованої на принципах мерітократії.» ) логічними складовими другої задачі («Розробка і впровадження системи державного устрою на основі Конституції солідарності»), адже всебічний розвиток громадян та розвиток економіки є обов’язковими функціями любої держави, яка претендує на подальше існування.
2. А де, власне кажучи, функціональна модель держави? Дуже хочеться побачити доступну для розуміння (навіть мого :-) ) функціональну схему взаємодії всіх складових елементів державного механізму.
Щоб попередити заздалегідь звинувачення у критиканстві та скептицизмі, хочу зауважити що маю деякі свої ідеї що до функціональної моделі (або, хоча б схеми) держави. Але я розумію всю недосконалість, а можливо і дитячу наївність моїх роздумів на цю тему, саме тому мені хочеться спочатку ознайомитись із ідеями людей які фахово і більш науково працюють над цією темою.
Якщо хтось не впізнав, то назвою для свого запису у форумі я вибрав цитату з колись популярної Радянської кінокомедії «Добро пожаловать или постронним вход воспрещен». Я зараз почуваю себе як один хлопчик з цього фільму який періодично з’являвся ,ніби з-нікуди і питально оглядаючи всіх присутніх задавав це саме запитання. Скоріш за все логічною і справедливою відповіддю шановного співтовариства на мої запитання буде: «Учите мат. часть, юноша» і посилання на різні наукові роботи присвячені, наприклад, ФСА. Але у мене склалось вперте відчуття, що куратори спільноти намагаються «зібрати каркас використовуючи для цього мікрометр та дефектоскоп».
І навіть, якщо я повністю помиляюсь в усіх своїх викладених роздумах, мені б хотілося б щоб цей мій запис сприймався спільнотою із гумором та не тільки як намагання «обмеженого хлопчика вставити свій п’ятак», а ще і як можливість подивитись на проблему з нової точки зору та внести новий поштовх у розвиток ідей щодо розбудови мерітократичної України.
З найкращими побажаннями,
Євген Чернишов