Функціональна модель України →
Думки
→ Перегляд
За підсумками експериментального опитування.
Мушу зізнатися, що мої особисті враження від проведеного нами експериментального опитування на предмет експертної оцінки вагомості функцій першого рівня структуризації ФМУ, попри очікування, виявились досить позитивними.
Очевидно, що абсолютно резонні побоювання того, що занадто некомпетентні оцінки можуть спотворити картину опитування не справдились.
З одного боку, такі «некомпетентні» оцінки нівелювались розширенням бази опитування та методикою опрацювання оцінок, а з іншого боку, хто сказав, що наші респонденти більш «некомпетентні» ніж депутати ВР, які, в переважній більшості своїй, мало розуміються на тому, за що голосують?
Тож, що ми отримали?
З 77 членів спільноти переглянули публікацію з запитаннями – 66. Очевидно, що решта – «мертві душі», які зареєструвались в спільноті, але реального інтересу до роботи не мають. З 66 читачів, які переглянули матеріал, лише половина прийняли активну участь в оцінюванні та обговоренні. Саме ці члени нашої спільноти і є реальним творчим її ядром і яким всі члени ДРГ щиро вдячні.
Іншу ж половину, очевидно, складають «спостерігачі», яким просто цікаво: « А що з того вийде?», або ж для яких нижче їх «гідності» приймати участь в цій «рутинній і незрозумілій» роботі.
Таке ж опитування, проведене в стаціонарних умовах ДРГ, яка включала сім учасників, та доведене шляхом обговорення до спільної консенсусної оцінки, дало такі результати, відповідно до порядку нумерації функцій:
15 % ; 17 % ; 45 % ; 15 % ; 8 %.
Сумарний же результат, з урахуванням всіх учасників опитування, в кількості 29 осіб, виявився відповідно таким:
15 % ; 25 % ; 32 % ; 15 % ; 13 %.
Як бачимо, тенденції оцінок повністю, а кількісні їх значення, значною мірою, співпадають.
Як на мене, то визначились два принципово різні погляди на шляхи можливого покращення ситуації в державі.
Одні вважають, що варто більше зосередитися на « вихованні фізично, духовно та інтелектуально досконалих громадян» і все інше буде вирішуватись автоматично і вони, по своєму, мають рацію.
Інші ж вважають, що виховання процес довготривалий, а досить підняти економіку, збагативши країну через «дослідження, розробку, виробництво та реалізацію конкурентоздатних товарів та послуг», і всі проблеми також будуть вирішуватися легше, навіть якщо «вихованню» приділяти дещо менше уваги. І в цьому теж є своя логіка.
Така ж логіка, очевидно, має місце в різних оцінках ролі «удосконалення системи управління державою та відносин між державою та громадянами».
Особливо цінним є те, що всі пріоритетні оцінки стаціонарної ДРГ та розширеної групи співпали повністю. Кількісні ж оцінки підлягають подальшому обговоренню та узгодженню, з більш чітким урахуванням саме сьогоднішнього стану справ в державі.
Як на мене, перший млинець не виявився надто глевким, але ж таких «млинців» нам треба буде «спекти» ще, як мінімум, 155 для побудови цієї функціональної моделі.
Чи ж вистачить у всіх нас на це «духу»?
P.S. «Борошно» для наступних 30 «млинців» можна знайти в реєстрі функцій в нашій бібліотеці.