Оцінка
14 0
Переглядів
322

Увага! Поточна інформація та експериментальне опитування.

Середа, 17:36, 23/02/11

     На сьогодні в нашій спільноті 77 добровільно зареєстрованих осіб.  В дослідницькій робочій групі більш-менш активно працює – 7 і це, очевидно, має своє пояснення.

      Значна частина зареєстрованих учасників приєдналися, певно , із цікавості: « А що воно таке функціональна модель та навіщо вона нам потрібна?»   Не побачивши «чуда» їх інтерес швидко згас.

     Багатьом учасникам, очевидно, завадило більш активно долучитися до роботи їх  не  київське місце проживання, а ми поки не зуміли налагодити ефективну співпрацю через мережу.

     До речі, не зважаючи на велику кількість фахівців з інформаційних технологій і в нашій спільноті в тому числі, лише один, Тарас Гринчук,  мовчки взяв і розробив прийнятну програму для функціонального моделювання в компютерному вигляді.  За це йому величезна наша подяка.  Сподіваюсь, всі скоро її побачать в ділі.

      В той же час, дехто із киян, розпочавши роботу та відчувши, що «це не так просто», тихенько «відійшов у тінь».

    Певно є і деякі упущення у модераторів групи, які, очевидно, не зуміли переконливо донести до всіх учасників глибинний зміст розпочатої роботи:

«що функціональна модель України не є самоціллю, а лише фундаментом образу майбутньої України, який має бути  зведений на ньому в вигляді:

-  оптимальної структури та необхідного змістовного і обємного наповнення ВВП країни;

-  системи базових, інноваційних технологій, здатних  забезпечити необхідний рівень ефективності економіки;

-  системи раціональної та соціально справедливої організації життєдіяльності суспільства;

-  розумної системи управління державою.

     Це буде досягатися через визначення зон збитковості та недостатнього функціонального наповнення,  шляхом синтезу функціонально-орієнтованих структур економіки та системи державного управління, включаючи оптимізацію бюджетного процесу та законодавчо-регуляторної бази держави.

     Безумовно, ми свідомі того, що це робота не для семи чоловік і не на один рік, тим паче, що робиться вона, взагалі, вперше, але ефективної альтернативи їй не існує і починати колись треба.

     Тож ми і працюємо в силу своїх скромних можливостей. На сьогодні ФМУ розроблена до третього рівня структуризації, включно ( це 125 функцій), розпочато роботи на четвертому рівні ( це буде 625 функцій).

     Ми наблизилися до етапу визначення вагомості функцій.    Визначення цього показника здійснюється експертним шляхом, а, в цьому випадку, достовірність такої оцінки залежить від числа експертів.  Чим більше , тим краще.

     Тож пропоную, давайте спробуємо, спочатку в експериментальному порядку, долучитися всією спільнотою до визначення вагомостей вже визначених функцій.

  Нагадаю:

-   функція, це дія ( сума дій), яку хтось (носій функції) має виконати (виконує) для задоволення певної потреби;

-   вагомість (важливість) функції, це кількісно визначений рівень пріоритетності даної функції серед інших функцій, які спільно обумовлюють виконання функції вищого порядку.

В якості функції вищого порядку, в даному випадку, візьмемо головну функцію системи « Управління державою Україна», яка була сформульована таким чином:

  «Ефективно організовувати суспільство України на основі засад мерітократії, зокрема створювати умови для гідного життя громадян»

   Вагомість цієї функції приймається за 1, або 100%.

Обов’язковою умовою повної реалізації функції вищого порядку є виконання п’яти функцій нижчого (наступного) рівня. Іноді, такі функції називають підпорядкованими функціями (підфункціями).  В нашому випадку вони такі:

     1 Захищати країну (суспільство) від зовнішніх і внутрішніх загроз.

     2. Виховувати громадян, загартованих фізично, досконалих духовно та інтелектуально.

     3. Досліджувати, розробляти, виробляти і реалізовувати товари і послуги.

      4. Розвивати соціальну сферу життя.

      5. Удосконалювати систему управління державою, зокрема відносини між владою і громадою

    Ці 5 узагальнених функцій охоплюють всі сфери життя держави та суспільства і всі проблеми в них.  Кожна з цих функцій буде в подальшому диференційована, щонайменше, на 125 складових.

     Наша з Вами задача ( на цьому етапі) – розділити одиницю, або 100%, на 5 частин, відповідно до Вашого особистого розуміння та відчуття вагомості (важливості) виконання кожної з цих функцій для виконання функції вищого порядку. В сумі вагомості всіх 5 функцій мають скласти 1, або 100%.

Методичне зауваження:  Вам не потрібна ні спеціальна освіта ні додаткові знання для такого визначення.  Визначайтеся на підставі Вашого особистого досвіду, відчуття та розуміння проблем держави,  підприємства, сімї і таке ін..

Свої оцінки можете надавати в коментарях лише у вигляді відповідного ряду чисел ( зберігаючи послідовність), або додаючи власні думки чи запитання, які будуть розглянуті та по можливості враховані.

               Долучайтеся, бажаємо успіхів!

 

      Матеріал підготували спільно О.Гнєдаш та Є.Голібард.

 

 

 

Коментарі

Додати коментар

Лі Куан Ю

Сингапурська історія

Лариса Буракова

Почему у Грузии получилось

Хроніка реформ у Грузії

Боротьба з корупцією

Фільм Єжи Гоффмана

Україна. Становлення нації