Переглядів
13

Продаж (Захоплення) землі: Приклад з Мадагаскару

Вівторок, 13:19, 25/01/22 | *Програма
Найбільш шокуючим та трагічним, є приклад Мадагаскару, який досліджено і опубліковано у міжнародній доповіді Land grabbing in Madagascar.

Під тиском міжнародних фінансових організацій на Мадагаскарі було запроваджено вільний розпродаж землі.

Цей проект захоплення всієї родючої землі острова хижими іноземними інвесторами Південної Кореї, Італії та інших країн реалізовувався через багаторічну і трагічну історію. Її початок називався земельною реформою і запровадженням ринку землі з анонсованою у 2005 р. видачею сертифікатів про власність на землю місцевим жителям. А в кінцевому результаті земля Мадагаскару і всі його величезні ресурси потрапили до рук іноземних інвесторів, а громадяни країни залишилися дешевою робочою силою, що існує за межею бідності. На сьогодні Глобальний індекс голоду населення Мадагаскару перебуває у найбільш катастрофічному стані.

Висновки доповіді полягають у тому, що за відсутності необхідних потужних правових інституцій та державного регулювання земельна реформа і відкриття ринку землі перетворюються на дике її захоплення і відчуження громадян країни від доступу до своєї власної землі. Багато міжнародних експертів називають подібні земельні реформи новими технологіями неоколоніалізму.

Ви скажете, що Україна — не Африка і не Мадагаскар, тому тут це неможливо. Хотілося б погодитися. Але трагічна історія землі України, яка полита кров'ю мільйонів українців і бачила Голодомор, не дає нам права забути ціну втрати контролю над своєю землею та її плодами!

https://grain.org/en/article/6072-the-daewoo-madagascar-land-grab-ten-years-on
Коментарі
Немає коментарів
Зареєструйтесь або увійдіть на сайт щоб мати можливість коментувати

Лі Куан Ю

Сингапурська історія

Лариса Буракова

Почему у Грузии получилось

Хроніка реформ у Грузії

Боротьба з корупцією

Фільм Єжи Гоффмана

Україна. Становлення нації