Ольга Ситник
Загітував за Ігоря Шевченка 0 людей
Вніс до виборчого фонду 0 грн
Зареєстрував 0 людей

  Спільноти учасника 2

Ольга Ситник

Симпатик
Симпатик
Твій внесок в участь МПУ у виборах
0 людей
загітував за МПУ
0 грн.
внесено до фонду виборчої застави
Встановив обкладинку в Facebook
Місце проживанняУкраїна / Київ / Оболонський район
Територія партійної діяльності Київ / Оболонський район
Немає опитувань
Ідеологічна платформа Мерітократичної партії України
26 грудня 2010
Михайло, визначень може бути мільйон. Я сама зараз можу сісти і написати, що партійна ідеологія складається із маніфесту, програми-принципів, програми-дії і внутрішньопартійних правил... БО мені так здається логічним ... Але я,всетаки, опираюся на думку тих професіоналів, ефективність яких доведена і визнна більшість політтехнологів.

В цьому контексті є 2 документи: ІДЕОЛОГІЧНА ПЛАТФОРМА І ПРОГРАМА ПАРТІЇ!

Завдання ІДЕОЛОГІЧНОЇ ПЛАТФОРМИ - працювати на широке коло людей, доносячи основну ідею партії і мобілізувати прихольників! Це той самий маніфест (доречі, такого типу окремого документу в політтехнології немає і маніфест є синонімом ідеологічної платформи).

ПРОГРАМА ПАРТІЇ - це вже документ не масовий, розрахований на "інтелектуальне ядро" партії, вузького кола прихильників. Саме програма партії викладається в сухому і логічному стилі.

Власне, той докуемнт, який ми обоворюємо зараз, на мою думку, - це програма партії в скороченому вигляді, а не ідеологічна платформа. І по змісту і по стилю викладення. Вона б буде дуже доброю як перша сторінка Програми партії, щоб ті, кому лінь читати прочитав лише її.
Ідеологічна платформа Мерітократичної партії України
26 грудня 2010
Колеги, давайте не плутати поняття "ідеологія" і "ідеологічна платформа партії" або "ідеологія партії".

Наводжу визначення термінів із кращої книги на цю тему, написаної фахівцями, які провели сотні передвиборчих кампаній ПОЛИТИЧЕСКИЕ ТЕХНОЛОГИИ (МАЛКИН, СУЧКОВ, ст. 399-401):

С точки зрения партстроительства, партийная идеология - это некий присущий партии системообразующий фактор, соотносимый со стереотипами массового сознания, который побуждает социально активных граждан присоединиться к партии и участвовать в ее деятельности.

Идеология партия должна давать мощную мотивацию. Поэтому она является и более сложной конструкцией, в которой следует выделить следующие составляющие:
- системоборазующую идею - должна соответствовать тому или иному доминирующему стереотипу массового сознания. Должна отвечать на вопрос "в какое светлое будущее ведет данная партия"
- момент силы - "Обьединившись, мы представляем собой огромную силу, которая добьетса ..." Политическая партия лишенная момента силы, теряет всякую привлекательность для социально активных граждан.
- образ врага - обязательно стоит некий "супостат", которого необходимо сокрушить, для чего собствено партии и нужна сила.

З ЦІЄЇ Ж КНИЖКИ ПРИКЛАДИ СИСТЕМОУТВОРУЮЮЧИХ ЇДЕЙ ДЕЯКИХ ПАРТІЙ:

СПС: "Мы - обьединение всех демократических сил, выступающих за то, чтобы Россия была свободной и богатой, чтобы мы жили не хуже, чем на Западе. Мы одолеем все, кто выступает за возврат к прошлому".

КПРФ: "Мы - обьединение патриотов, видящих Россию великой державой, в которой царит социальная справедливость. Мы одолеем всех, кто предал интересы страны западному капиталу".

ТЕПЕР В СВІТЛІ ІДЕОЛОНІЧНОЇ ПЛАТФОРМИ МПУ:

1. Із ідеологічної платформи не видно системоутворюючої ідеї. Сформульованої доступно, просто для повторення та запамятовування. На мою думку, системоутворююча ідея МПУ - це достойні люди у владі, які побудуть той образ "ідеального суспільства",а яке ми віримо. "Ми віримо, що лише найкращі за здібностями та достойні: чесні, компетентрні люди, які служитимуть народу України, побудують суспільство, де кожен житиме у щасті, добробуті та матиме всі можливості для самореалізації".

2. В ідеології немає моменту сили. А якраз у формулюванні моменту сили можна чітко виокремити цільову аудиторію "Ми, патріоти та громадяни України: студенти, підприємці, вчителі, медики ...., віримо, що лише обєднавшись разом в одну могутню силу ми здолаємо той олігархічний і кримінальний клан, який зараз нахабно захопив владу в країні".

3. І, відповідно, немає образу ворога - олігархічно-кримінальний клан, який зараз паразитує на нас - громадянах України ,середньому класі, наживаючи для себе все більші і більші статки і перетворює нас на своїх рабів, а Україну - в свою "акціонерну компанію".

4. Ідеологічна платформа - це базовий та найбільш масовий документ партії. Він має бути написаний простою та доступною для мас мовою, мотивувати людей до дії і до приєднання до партії. Після того, як людина прочитає платформу, в неї має виниктути величезне бажання діяти, творити саме для такого майбутнього, яке описане в ідеології. Вона має чіпляти.
Ідеологічна платформа Мерітократичної партії України
25 грудня 2010
Згідна із Віктором Середою, по прочитанню програма змістовно мало відрізняється від інших програм політичних партій. Щоб знайти ці відмінності потрібно вчитатися та осмислити.

Початок із таких вже, нажаль, шаблонних слів "побудову сильної, незалежної та успішної України" (Партія Регіонів, Тігіпко), "справедливе суспільство" (БЮТ), "рівні можливості" (БЮТ), "Свобода як основні цінність"(Наша Україна), "Солідарність" (БЮТ) ... Відразу "занудили" і далі, впринципі, читати не має бажання.

ТЕПЕР ВІД КРИТИКИ ДО ПРОПОЗИЦІЙ :)

1. На мою думку стрижневою ідеює меритократії, що якісно відрізняє її від інших ідеологій це те, що державні посади мають займати найздібніші і найталановитіші, а не найбагатші і найсильніші. Я б прямо з цього і починала. Впевнена, людей це зачіпить. Про це всі говорять "де нові люди?", "де нові обличчя" на цю тему в людей голод, а на слова "процвітаючу Україну", "солідарність" та ін. - алергія.

2. "ТІЛЬКИ ДОСТОЙНІ ЛЮДИ ДОСТОЙНО КЕРУВАТИМУТЬ КРАЇНОЮ". Я б писала слоганами, замість складних формулювань, які важко прочитати, запамятати і відтворити.

3. І вже від ідеї "достойних" розкручувати далі ідеологічну цепочку - згадати про люстрацію, що достойні керівники зможуть забезпечити щастя, добробут та самореалізацію українців. Доречі, нічого не згадано в тексті про економічні свободи

4. Ті самі думки по тексту повторяються в різних абзацах (наприклад, про бідних, пенсіонерів та ін). В результаті, стільки слів і букв, що в мене після прочитання не залишилося цілісного розуміння що ж таке меритократія. Я не можу повторити жодної тези (частково це повязано і з стилем викладення)

Самі ідеї мені імпонують, я б ще трохи попрацювала над стилем викладення :)
Тут ще немає записів
Тут ще немає записів

Лі Куан Ю

Сингапурська історія

Лариса Буракова

Почему у Грузии получилось

Хроніка реформ у Грузії

Боротьба з корупцією

Фільм Єжи Гоффмана

Україна. Становлення нації