Оцінка
3 0
Переглядів
283

Ефективне управління Об'єднанням Співласників Багатоквартирного Будинку - як одне із пріоритетних завдань у реформуванні Житлово-комунального господарства в Україні.

Четвер, 14:33, 08/09/11

Одним із стратегічних питань держави є питання житлово-комунального господарства. Держава збудувала нам будинки. і дала можливість приватизувати їх, адже не змогла дати собі раду з утриманням. Всі будинки міст потребують весь час догляду та ремонту, але цим питанням мало хто   займається. З кожним роком все нищиться і з часом стає аварійним. Ніхто не бажає нести відповідальності за стан будинків (багатоквартирних).

Зараз багато говорять про місцеве самоврядування, але якщо кардинально не змінити ситуацію, то нічого з того не вийде, а тільки одні балачки. Ніхто не говорить, що і як робити. Немає розробленої методики.

Залишається ініціативним громадам створювати ОСББ, щоб хоч якось навести порядок у своїх будинках, а в майбутньому відремонтувати їх. Зараз є добра нагода за рахунок міста зробити перший капітальний ремонт будинку. Хочу сказати, що так довго не може продовжуватися, і настене час коли місто перестане допомагати з першим капітальним ремонтом, але перші встигнуть відремонтувати.

Треба перестати надіятись на Державу, що вона нам допоможе. Наверху ніхто про мешканця будинку не думає. Згадують про людей, і щось обіцяють, тільки напередотні виборів. ОСББ як активна згуртована громада може впливати на вибори, а так і на депутатів. Депутати вийшли з народу і пішли вирішувати свої особисті комерційні проблеми. Надіюсь, що в ОСББ формується активний виборець, політично грамотний патріот України, котрому не байдуже хто буде керувати державою.Вірю, що через ОСББ ми виховаємо нового Українця - господаря своєї держави.

А тепер по сутті: ЯК РЕФОРМУВАТИ ЖКГ??? 

Хочу сказати, що це одна із основних для держави проблем. Всі говорять про проблеми, але ніхто нічого не пропонує!!!! Думаю, що ніхто із теперішніх державних мужів цієї проблеми не вирішить, бо не знають іншої форми управління як: місто-район-ЖЕК -будинок. Вважаю, що треба піти знизу.

Питання: для чого в місті є райони?На всіх щаблях влади тільки те і роблять, що говорять про місцеве самоврядування - пропоную міським  головам звільнити мерію від комунального господарства. Навіщо місту керувати ЖЕКом , для цього є райони, котрі блище до ЖЕКів і до проблем в будинках району. В теперішній схемі райони нічого не вирішують, а зарплати отримують. За райони вирішує місто .Місто взявши на себе функції районів, прийнялось наводити порядокв ЖЕКах. Голова міста є заступник, котрий їздить по місту і контролює ЖЕКи. Хіба це робота одного із заступників? Можливо заступник мав би бути головним менеджером у Голови міста та контролювати ситуацію у місті по вирішенню глобальних задач міста як от, енергозбереження, реставрація старих будівель та забезпечення міста газом та водою, стихійні лиха і т.і.

Потрібно підсилити райони штатом міста, щоб вони були ближче до проблем будинків. Давайте проаналізуємо чим займаються у Департаменті житлового господарства міста?

- грошей на ремонт немає;

- засобів для ремонту будинків немає;

Що може зробити департамент? Звісно займатися статистикою і відпискою, нарадами та обіцянками. Вважаю, що державні гроші викидають на вітер. Папір переводять, електроенергію, воду, телефонні розмови, комп'ютери. Пишуть папери, а виконавці (ЖЕКи) пишуть відписки, бо немає за що і чим робити! Всі щось планують, затверджують, а потім спалюють, бо немає коштів. На нарадах одні одних заводять і доводять до інфаркту, а результату не має.

Пропоную у мерії залишити по два-три менеджери на район, одного начальника і заступника. Це для координації роботи районів міста. Зекономимо кошти на ремонт будинків. ВІДМІНИТИ ТЕНДЕРИ!!! Кошти на перший капітальний ремонт перечисляти на ОСББ, відповідно розробивши методику компенсації коштів на перший капітальний ремонт. Не можна наприклад на один будинок давати 100 грн, а на інший 10 грн!!!. Має бути методика, критерії, відповідно до внеску кожного будинку в міську казну за попередні роки.

Навіть, якщо проаналізувати, що кількість ОСББ з кожним роком збільшується, то мала б кількість чиновників зменшуватися. Процес закономірний, а тут навпаки.

Якщо наші мери не одумуються то не буде реформи в ЖКГ міста, а житловий фонд занепаде і з часо стане аварійним!

Консультувався та брав рекомендації у Василя КОЦЮКА, управлінець житловою нерухомістю, керівник Асоціації ОСББ ''Сихівчани'' (м.Львів), Голова Спілки власників житла міста Львова.

Тепер скажіть любі Мерітократи, ви бажаєте щоб ваші діти та внуки жили в таких будинках, які обслуговуються у ЖКГ?! Напевне, що аж ніяк би не хотіли. Я живу в особняку, маю свій сад (15 сотих), плюс подвіря та город (20 сотих), я наводжу легко порядок у себе у дома: будинок накритий металопрофілем, нові вікна,  все помальовано, обчищено, обстрижено, каналізація та  водяні труби - новесенькі!!!! Звісна річ моя сімя самостійно складала кошти,але ви повинні бути як сімєю, якщо проживаєте у багатоквартиних будинках! ТОМУ НЕГАЙНО ПРИСТУПАЄМО ДО РОЗРОБКИ ОСББ, у нас дуже багато у партії юристів - можна легко бути консультантом, як відкрити та зареєструвати ОСББ і т.д. Тому приступаємо, і гадаю зможемо добитися бажаного результату! Я ЗА ЛІКВІДАЦІЮ ЖКГ в УКРАЇНІ!!!!!

Коментарі

Додати коментар

Лі Куан Ю

Сингапурська історія

Лариса Буракова

Почему у Грузии получилось

Хроніка реформ у Грузії

Боротьба з корупцією

Фільм Єжи Гоффмана

Україна. Становлення нації


Debug [x]
system (4)   0.0924s

Redis connection (1)   0.0003s

Redis:GET (6)   0.0006s

Redis:SET (2)   0.0003s

DB connection (1)   0.0015s

SQL (49)   0.0257s

Memcached connection (1)   0.0003s

Memcached (11)   0.0008s